Par Kuldīgu

Fakti

Kuldīga – pilsēta Kurzemes centrā, 150 km no Rīgas, 100 km no Liepājas un 50 km no Ventspils.

Kuldīgas pilsēta ir Kuldīgas novada administratīvais centrs.

Kuldīgas pilsētas teritorija ir 13,2 km2.

Iedzīvotāju skaits Kuldīgā – 10710 (Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati, 30.06.2021.)

Kuldīgas vecpilsētas vecākā ēka

Kas Kuldīgā īpašs?

Pašā Kurzemes sirdī, Ventas krastos ir pilsēta ar krietnu gadu nastu plecos – Kuldīga. Viss te ir īsts. Šauras, bruģētas ieliņas, kuru labirintos it viegli var apmaldīties, senas mājas, kas glabā aizraujošus stāstus par pagājušiem gadu simtiem un šeit mitušiem cilvēkiem, krāšņi dakstiņu jumti, noslēpumainā Alekšupīte, kas vijas starp mājām, un romantiski tiltiņi, kas tā vien aicināt aicina piestāt, ieklausīties Alekšupītes ūdeņu čalās un novērtēt mirkļa burvību.

Kuldīga ir pilsēta ar dvēseli. Tā ir Kurzemes pērle vēstures un šarma baudītājiem. Kuldīga un tās apkaime ir kā atvērta vēstures brīnumgrāmata – jo vairāk to šķirsti, jo vairāk interesantā atrodi, līdz esi kļuvis par daļu no tās. Kuldīga ir saistoša ikvienam, kurš vēlas sajust romantiku, vēstures elpu un baudīt izcilus pasākumus.

Pavasarī pāri Eiropas platākajam ūdenskritumam – Ventas rumbai – ņipri lec zivis, vasarā var baudīt spirdzinošu peldi Zilā karoga pludmalē un naksnīgu brīvdabas kino, rudenī priecāties par krāšņajām koku lapām, bet ziemā sajusties kā Ziemassvētku pasakā.

Bet visos gadalaikos Kuldīgā var apbrīnot kuldīdznieku kopīgiem spēkiem saglabāto, autentisko vecpilsētu, kas kā vislabākā liecība par savulaik vareno Kurzemes-Zemgales hercogisti 2021. gadā pieteikta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam, skaisto dabu, doties spirdzinošās pastaigās, baudīt gardu maltīti kādā no omulīgajiem krodziņiem un vienkārši svinēt dzīvi.

Kuldīgā mītošie cilvēki ir radoši un uzņēmīgi, sirsnīgi, viesmīlīgi un draudzīgi. Viņi mīl savu pilsētu, dzīvo, strādā un atpūšas ar degsmi, aizrautību un no visas sirds. Viņi uzdrošinās īstenot lielākas un mazākas idejas, sapņo lielus sapņus un priecājas par to piepildīšanos.

Kuldīgu izvēlas tie, kuriem patīk, ka te nav sastrēgumu un lielpilsētas burzmas, kuri novērtē mierīgāku dzīves ritmu un to, cik te viss ir tuvu un ātri sasniedzams. Dzīvojot te, var strādāt jebkurā vietā pasaulē un vakaros doties pastaigā pa vecpilsētu vai gar Ventmalu klausīties putnu dziesmās un Ventas rumbas šalkoņā. Gleznaino pilsētvidi jau daudzu gadu desmitu garumā novērtējuši mākslinieki, kuriem šeit patīk strādāt plenēros un izstādīt mākslas darbus kādā no pilsētas izstāžu telpām.

Ja vēlies uzzināt ko vairāk par Kuldīgu, tās vēsturi un iesniegto pieteikumu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam, aicinām ieskatīties šeit:

KULDĪGAS VĒSTURE Sagatavots pēc dr. hist. Mārītes Jakovļevas un dr. hist. Kristīnes Beķeres materiāliem.

KULDĪGAS PIETEIKUMS UNESCO PASAULES MANTOJUMA SARAKSTAM

Skip to content