AktualitātesBūvvalde

Līdzfinansējuma iespējas vēsturisko ēku īpašniekiem

Kuldīgas vecpilsētas ēku īpašniekiem pašvaldība nodrošinājusi dažādas iespējas saņemt finansiālu atbalstu īpašuma atjaunošanā un detaļu restaurācijā.

  • Līdzfinansējums ēku restaurācijai, atjaunošanai un konservācijai

Jau vairāk kā 10 gadus iedzīvotāji aicināti pieteikties konkursam “Kuldīgas novada pašvaldības līdzekļu piešķiršana kultūras pieminekļu restaurācijai, atjaunošanai un konservācijai” un saņemt pašvaldības līdzfinansējumu.

https://kuldigasnovads.lv/konkurss-eku-restauracijai-atjaunosanai-un-konservacijai/

  • Atbalsts pagalmu labiekārtošanai

Konkursam “Daudzīvokļu dzīvojamo māju un pagalmu labiekārtošana Kuldīgas pilsētā” pieejamais kopējais līdzfinansējums viena īpašuma teritorijas labiekārtošanai ir līdz 15 000 EUR  gadā, bet kopējais atbalsta apjoms vienam projektam ir līdz pat 30 000 EUR.

https://kuldigasnovads.lv/konkurss-eku-restauracijai-atjaunosanai-un-konservacijai/

Papildus informācija: Lauris Klestrovs  29969269, 63322564 e: lauris.klestrovs@kuldigasnovads.lv

  • Atbalsts vecpilsētas ēku logu restaurācija

Kopš 2010. gada no maija līdz septembrim notiek akcija Kuldīgas vecpilsētas iedzīvotājiem „Logu regulārā apkope ar logu ķitēšanu.” Pašvaldība piedāvā izmantot darbu veikšanai nepieciešamos instrumentus, lineļļu rāmju gruntēšanai, ķiti un krāsas darbu paveikšanai. Tā ir iespēja iedzīvotājiem pašiem bez maksas, izmantojot savu laiku un darbu, sakārtot sava nama logus.

Atgādinām, ka Kuldīgas vecpilsētā atbilstoši Kuldīgas novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu prasībām nav atļauta PVC jeb tā saukto “plastmasas pakešu” logu montāža ne iekšējām, ne ārējām vērtnēm. Šie noteikumi attiecas gan uz ielas puses fasādēm, gan iekšpagalmiem.

Papildus informācija: restaurators Mihails Sivuhins T: 27020952 vai ilze.zarina@kuldiga.lv

  • Iedzīvotāju iniciatīvu Konkurss “Darīsim paši”

Konkursa mērķis ir sekmēt iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu, paredzot iesaistīšanos un līdzdalību projektu īstenošanā. Katram no atbalstītajiem projektiem tiek piešķirts līdz 800 eiro liels līdzfinansējums – kāpņutelpu remontam, vides labiekārtošanas iniciatīvām un citiem iedejām –  ik gadu pašvaldības budžetā konkursam paredzēts finansējums vairāk nekā 30 000 EUR apmērā.

https://kuldigasnovads.lv/konkurss-darisim-pasi/

Papildus informācija: Biedrības “Darīsim paši!” vadītāja Ievu Birbeli – darisim.pasi@gmail.com, tālr. 29463295