AktualitātesSportsĪvandes pagastsSnēpeles pagastsSvarīgi

Kuldīgas novads gatavojas Tet Rally Liepāja – FIA Eiropas rallija čempionāta posmam Latvijā

Šovasar svētki autosporta cienītājiem – no 16. līdz 18. jūnijam Latvijā norisināsies FIA Eiropas rallija čempionāta posms “Tet Rally Liepāja.” Tas vīsies cauri Kuldīgas novadam, metot jaunus izaicinājumus autosportistiem, bet skatītājiem ļaujot gūt aizraujošus iespaidus un klātienē vērot rallija dinamiskos notikumus.

Kuldīgas novadā sestdien, 17. jūnijā, notiks divi ātrumposmi –Īvandē un Snēpelē. Pārbraucienā no Talsiem uz Kuldīgas novada ātrumposmu, rallija ekipāžas mēros ceļu cauri Kuldīgas pilsētai – pāri ķieģeļu tiltam un gar Rātslaukumu,  dodot iespēju arī pilsētvidē baudīt krāšņu auto parādi.  Aicinām kuldīdzniekus un pilsētas viesus sestdien, 17. jūnijā no plkst. 16:00, pulcēties uz Kuldīgas Ķieģeļu tilta, lai kopā ar novada jauniešiem sveiktu Eiropas labākās rallija ekipāžas un braucējus.

Lai nodrošinātu veiksmīgu rallija posmu norisi, skatītāju un dalībnieku drošību, paredzētas satiksmes organizācijas izmaiņas. Iedzīvotājus aicinām pievērst pastiprinātu uzmanību ceļa zīmēm, kā arī  izmaiņām reģionālo autobusu kustības maršrutos un laikos – ātrumposmu un ceļu slēgšanas dēļ tie var tik mainīti.

Rallija norises nodrošināšanai, Kuldīgas novadā tiks slēgti šādi autoceļi:

  • Īvandes ātrumposms: (SS 4 Īvande) 

SS4_Ivande_TL

Sestdien,  17. jūnijā, no plkst. 15.20 līdz plkst. 18.20 (ātrumposma sākums plkst. 16:50)

Starts Alejās, virzienā uz V1290 Kuldīga-Basi – V1290 Kuldīga-Basi – Timbera ceļš – ceļš Plāņi-Upītes – Vecais Suitu ceļš – ceļš Dzirnavas akmens – Apvedceļš – Vecais Suitu ceļš – ceļš Krauļi-Akmeņkalni – Ērkules ceļš – finišs pie Ērkules ceļa atzara.

Kopējais slēgto ceļu posmu garums 26,02 km.

Informācija par slēgto ceļu posmiem: Ainars Skrickis, mob. tālr. 20226420.

  • Snēpeles ātrumposms (SS5 Snēpele)  

SS5_Snepele_TL

Sestdien,  17. jūnijā, no plkst. 16.10 līdz plkst. 19.10. (ātrumposma sākums plks. 17:40)

Starts pie Saldenikiem uz Magones-Bibas-Gaiļi ceļa virzienā prom no V1294 Kurmāle-Ieres – ceļš Celmiņi-Ērgļi – ceļš Snēpele-Turlava – Kundu-Vārpu ceļš – finišs pirms Pakalnu ceļa.

Kopējais slēgto ceļu posmu garums 14,63 km.

Informācija par slēgto ceļu posmiem: Māris Ķipsts, mob. tālr. 28952171.

  • Tet Rally Liepāja čempionāta norise

Tet Rally Liepāja svinīgā atklāšana paredzēta piektdien, 16. jūnijā, Liepājā, bet rallija ātrumposmi tiks sarīkoti sestdien un svētdien – 17. un 18. jūnijā. 2023. gadā, aptverot vēl plašāku teritoriju nekā iepriekš, Tet Rally Liepāja pirmā sacensību diena – sestdien, 17. jūnijā – startēs Tukuma novadā, bet dienas turpinājumā ekipāžas dosies uz ātrumposmiem gan Talsu, gan pēc tam arī Kuldīgas novadā,  lai vakarpusē ierastos rallija pilsētā Liepājā.

Tet Rally Liepāja noslēdzošie ātrumposmi paredzēti svētdien, 18. jūnijā, kad autosportistiem plānoti vairāki pārbaudījumi Dienvidkurzemes novadā, tajā skaitā arī izšķirošais Power Stage ātrumposms, kura laikā iespējams iegūt papildu punktus, un kura norise tiek plaši atspoguļota TV tiešraidēs.

Līdzīgi kā citus gadus, rallija apmeklētājiem paredzētas gan vienas dienas, gan divu dienu ieejas biļetes. Tāpat biļešu maiņas punktos varēs iegādāties ieejas biļetes uz vienu ātrumposmu.

Bērniem līdz 10 gadu vecumam (ieskaitot) un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ieeja skatpunktos paredzēta bez maksas, bet jauniešiem līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot) un Latvijas pensionāriem ieejas biļetes paredzētas par samazinātu cenu visā to tirdzniecības periodā.

Tet Rally Liepāja apmeklētājiem atgādina, ka rallija norišu vērošanai būs nepieciešama aproce, ar kuru varēsiet piekļūt izveidotajiem skatpunktiem. Šādu aproci, uzrādot ieejas biļeti, varēsiet saņemt Tet Rally Liepāja biļešu maiņas punktos, kuri būs izvietoti netālu no ātrumposmu norises vietām. Precīza informācija par biļešu maiņas punktu atrašanās vietām un to darba laikiem tiks precizēta neilgi pirms FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma norises Tet Rally Liepāja https://2023.lvrally.com/, kā arī sociālo tīklu kontos.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs:

https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3410

Visa aktuālā informācija par Tet Rally Liepāja ir pieejama www.lvrally.com tīmekļvietnē, neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar  organizatoru RA Events, rakstot uz e-pastu: info@raevents.lv.

Aicinām informāciju meklēt arī Tet Rally Liepāja skatītāju ceļvedī: https://2023.lvrally.com/lat/skatitajiem/skatitaju-celvedis