AktualitātesKabiles pagasts

Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas skolēni piedalās izlaušanās spēlē “Ziedoņa klase”

Novembra sākuma Z.A. Meirovica  pamatskolas 5.-9.klases devās uz Rīgu gūt jaunus iespaidus izlaušanās spēlē, jo tikai retais zināja, kā tas izpaužas dzīvē. Pirms tam skolēniem literatūrā bija jāiepazīstas ar Imanta Ziedoņa pasakām “Suns, Funs un vējš”, “Pasaka par pogu” un “Kroko un Dils”, kas bija izlaušanās spēles galvenās varones.

Ekskursija notika programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros. “Ziedoņa klase – izlaušanās spēle”. Izglītojamajiem bija iespēja papildināt un nostiprināt savas zināšanas un kultūras izpratni par mūsu tautas izcilā dzejnieka I. Ziedoņa personību un daiļradi.

Nodarbības laikā mūsējiem bija jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību. Izlaušanās spēles laikā skolēni šos uzdevumus veica trīs izlaušanas istabās, kuras balstītas uz jau minētajām trīs I. Ziedoņa pasakām.
Interaktīvās nodarbības ievaddaļā skolēni papildināja un nostiprināja zināšanas un kultūras izpratni par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi. Galvenā nodarbības daļa bija veltīta padziļinātai Imanta Ziedoņa pasaku iepazīšanai no grāmatas “Blēņas un pasakas”, veicinot lasītprasmi un akcentējot rakstnieka vērtības. Nodarbības noslēgumā vadītāja rosināja uz īsu diskusiju par nodarbībā piedzīvoto.

Dienas otrais izglītojošais pasākums bija Latvijas Ugunsdzēsības muzeja apmeklējums. Kā rīkoties, ja noticis negadījums vai izcēlies ugunsgrēks? Cik svarīgs ir laiks? Kā rīkoties, ja pats esi iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā? Tie bija tikai daži no jautājumiem, uz kuriem mūsu skolēni varēja iegūt atbildes, iepazīstoties ar muzeja eksponātiem un ekskursijas gida stāstījumu un sagatavotajiem izglītojošiem materiāliem.

Kas tad visvairāk patika mūsējiem?
• “Man patika izlaušanās spēle, jo tur bija jādarbojas komandā. Es iemācījos, ka visu vajag darīt pakāpeniski. Un ne vienmēr vajag telefonu, lai būtu interesanti,” Kristaps, 8.klase.
• “Man dzīvē noderēs tas, ko stāstīja Ugunsdzēsības muzejā. Tur bija daudz nepieciešamā, lai es ietu mācīties par ugunsdzēsēju,” Miks, 8.klase.
• “Man patika strādāt komandā, jo tad, kad vairākas galvas saliek kopā, tad iet ātrāk domāšana,” Keita, 5.klase.
• “Man dzīvē noderēs prasme nekautrēties uzstāties publikas priekšā, kā arī prasme sadarboties komandā,” Evelīna, 6.klase.
• Savukārt Sārai no 7.klases visvairāk patika lielveikala apmeklējums. Nekas cits viņu nepārsteidza. Gadās arī tā…
• Bet Dmitrijam no 7.klases patika viss, jo kaut kas tamlīdzīgs viņam dzīvē bija pirmoreiz.
• Arī Heidijai (8.kl.) visās nodarbībās šķita ļoti interesanti, skaisti un atjautīgi. “Es sapratu, ka arī viss senais ikvienam kaut ko nozīmē un dzīves jēga ir prieks.”