Viesojas sadraudzības pilsētā Peltsamā Igaunijā

29. un 30. jūnijā Kuldīgas novada vadība devās uz Peltsamu Igaunijā, lai iepazītu Skrundas sadraudzības pilsētu un piedalītos  Peltsamas pils dienas svētkos.  Pēc Peltsamas pašvaldības mēra Karro Kulanurma ielūguma, sadraudzības pilsētu apmeklēja Kuldīgas novada pašvaldības priekšsēdētāja Inese Astaševska, priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, izpilddirektors Rimants Safonovs un izpilddirektora vietniece Agnese Buka.

Vizītes laikā Kuldīgas novada delegāciju uzņēma Peltsamas pašvaldības mērs Karro Kulanurma un kultūras un izglītības nodaļas vadītāja Silija Petersa. Viņi prezentēja sava novada līdzšinējo attīstību un nākotnes ieceres. Pēc tam tika noorganizēta tikšanās ar kultūras un izglītības jomu vadītājiem, kuri dalījās pieredzē ar jomas aktualitātēm novadā. Tikšanās laikā tika pārrunāti aktuālie jautājumi un iespējamās sadarbības iespējas starp abiem novadiem.

29.jūnijā Peltsamā notika Peltsamas pils diena, kurā tika piedāvāta plaša kultūras programma ar dažādām aktivitātēm Peltsamas pils teritorijā. Dienas laikā bija iespēja apmeklēt amatnieku tirdziņu un piedalīties kultūras aktivitātēs, tostarp vērot ielu cirka priekšnesumos, folkloras grupu koncertus, piedalīties darbnīcās un citās aktivitātēs. Vakarā norisinājās koncertuzvedums ar grupas “Tuulebant” uzstāšanos, radot kopības sajūtu dziesmās un dejās.

Peltsamas pils, kas atrodas pie upes, pēdējos gados ir piedzīvojusi ievērojamus uzlabojumus un rekonstrukcijas. Pils mūri ir nostiprināti, un apmeklētājiem ir pieejams pils tornis ar skatu platformu, no kuras paveras skats pār pilsētu. Konventa un vārtu ēkā ir izveidota ekspozīcija, kas iepazīstina ar pils vēsturi. Šī pieredze ir vērtīga arī mums, jo tā parāda, kā Igaunija rūpējas par kultūrvēsturisko mantojumu, no kā varam mācīties un sadarboties nākotnē.

Kuldīgas novada pārstāvji apmeklēja arī Peltsamas pašvaldības bērnudārzu, kas darbojas jau divus gadus. Bērnudārzs ir pilnībā jaunuzbūvēts, piesaistot Eiropas finansējumu, un tajā ir apvienotas divas pirmsskolas izglītības iestādes, kurās kopumā mācās aptuveni 300 bērni.

Peltsamas pilsēta domā kompleksi par pilsētas un novada attīstību, kā arī labi sadarbojas ar uzņēmējiem. Piemēram, pašvaldība izbūvējusi atpūtas bāzi piedzīvojumu parku, kuru tālāk nodevusi uzņēmējiem, kas tālāk piedāvā dažādas aktīvās atpūtas iespējas ģimenēm, bērniem un jauniešiem.

Šāda pieredzes apmaiņa ir vērtīga Kuldīgas novada attīstībai, sniedzot iespēju iegūt jaunas idejas un veicināt sadarbību ar mūsu draudzības pilsētām nākotnē.