AktualitātesPagastiVārmes pagasts

Vārmē interesējas par saules paneļu parka izbūvi, ceļu uzturēšanas darbiem un jauno apkures sezonu

27.martā Vārmē, Jauniešu centrā, norisinājās ikgadējā iedzīvotāju sapulce, kurā vietējiem bija iespēja uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā ar Kuldīgas novada domes vadības pārstāvjiem, kā arī pagasta pārvaldes darbiniekiem.

Sapulcē piedalījās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, pašvaldības izpilddirektora vietniece Agnese Buka,  vides pārvaldības daļas vadītājs Andris Megnis, Vārmes pagasta pārvaldes vadītāja Lelde Ose.

Vārmes pagasta pārvaldes vadītāja Lelde Ose iepazīstināja sapulces dalībniekus ar 2023.gadā paveiktajiem darbiem – autobusa pieturas remontu, ikdienas pagasta labiekārtošanas, uzturēšanas darbiem un kultūras dzīvi pagastā. Kā arī iepazīstināja ar 2024.gadā plānotajiem darbiem – estrādes deju grīdas atjaunošana, Alekšu kapu žoga posmu atjaunošana, “Ābeles” ēkas demontāža un Barona kapeņu sakopšana sadarbībā ar Vārmes viedo ciemu.

A.Megnis iepazīstināja ar saules paneļu parka izbūves ieceri Vārmes pagastā, kas arī bija viens no aktuālajiem jautājumiem no iedzīvotāju puses. Saules paneļu parka izbūvi attīstītāji iecerējuši vairākos posmos. Šobrīd ir izpildīti būvdarbu uzsākšanas nosacījumi pirmajam posmam, pārējiem posmiem dokumentu sakārtošana ir procesā.  Pašvaldība vēlās slēgt vienošanos ar projekta attīstītājiem par pašvaldības ceļu izmantošanu, kurā izvirzīs ceļu lietošanas noteikumus, tādējādi nodrošinot, ka ceļu tehniskais stāvoklis nepasliktināsies saules paneļu parka izbūves laikā. Paldies aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ziņo un sazinās ar pašvaldību, lai kopīgiem spēkiem sadarbojoties, parka izbūve nepasliktinātu iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Lai uzlabotu gājēju drošību, aktuāls bija jautājums par ceļu uzturēšanas darbiem un gājēju ietves izbūvi Vārmes centrā. A. Buka informēja, ka šogad grants ceļu uzturēšanai pagastos tiks izmantots ceļu uzturēšanas paņēmiens noņemot ceļmalu apaugumu, pēc tam veicot ceļa profilēšanu, bet kritiskākajās vietās veiks piebēršanu. Tāpat tiks veikti greiderēšanas darbi. Gājēju ietves izbūve ieplānota plānoto darbu sarakstā un tiklīdz būs pieejams finansējums, projekts tiks virzīts uz priekšu.

Kāda iedzīvotāja interesējas par nākamo apkures sezonu. A. Buka informē, ka Vārmē vasaras sezonā Kuldīgas Siltumtīkli pārņems esošo siltumapgādes pakalpojumu. Ir jau iegādāts jauns granulu apkures katls, kuru uzstādīs. Pirms apkures sezonas tiks veikta trašu apsekošana un nepieciešamās vietās veikti remonti.