AktualitātesJaunumiSkrundas pilsēta un pagastsRaņķu pagasts

Uzlabos pieejamību pie Ventas upes Skrundā un Raņķos

Kuldīgas novada pašvaldība kopā ar vēl divdesmit partneriem no Latvijas un Igaunijas sāk projekta Nr. EE-LV00143 “Ūdenstūrisma pieejamības veicināšana” (RIVERWAYS II) īstenošanu, kura mērķis ir veicināt ūdenstūrismu Latvijā un Igaunijā, paplašinot mājaslapu www.upesoga.lv un attīstot inovatīvus risinājumus upju, ezeru un citu ūdenstilpju piekļūšanai un izmantošanai, maršrutu un produktu izveidei un pielāgošanai visām tūristu grupām, tai skaitā cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem, ģimenēm ar bērniem u.c., vienlaikus nodrošinot ilgtspējīgus infrastruktūras risinājumus, kas palīdz kontrolēt un samazināt atpūtas aktivitāšu antropogēno ietekmi uz dabu.

Mūsdienās strauji mazinās vispārpieņemtais uzskats, ka ūdenstūrisms galvenokārt ir paredzēts tikai sportiskajai un aktīvajai iedzīvotāju grupai. Šobrīd ūdenstūrisma aktivitātēs arvien vairāk iesaistās arī ģimenes ar bērniem, seniori un citas tūristu grupas, līdz ar to svarīgi veidot uz visām mērķa grupām orientētu un pieejamu multifunkcionālu infrastruktūru ar kompleksu pieeju pakalpojumiem. Projekta ietvaros tiks attīstīti 16 infrastruktūras objekti Latvijā un Igaunijā, radot kopīgus sociālo inovāciju risinājumus un pieejamības uzlabojumus ūdenstūrisma aktivitātēm. Lai arī Kuldīgas novadā ūdenstūrismu padarītu pieejamāku, pie Ventas upes Skrundā un Raņķos tiks uzstādītas divas pontonu laipas, izveidojot laivošanas maršrutu aptuveni 16 km garumā. Viena no tām būs multifunkcionāla, lai to varētu izmantot peldēšanai, laivošanai, makšķerēšanai, vides izglītībai, kā arī vienkārši atpūtai.

Projektu līdzfinansē Interreg VI-A Igaunijas-Latvijas programma 2021.–2027. gadam. Projekta kopējais finansējums ir 1 500 000,00 EUR (t.sk. Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 1 200 000,00 EUR). Plašāka informācija par projektu: www.kuldigasnovads.lv > Pašvaldība > Projekti, kā arī www.estlat.eu.