AktualitātesPašvaldībaTūristiem

Uz Kuldīgas novadu atceļojuši pirmie traktori un arkli 68. Pasaules aršanas čempionāta sacensībām

Foto freeImages

Kuldīgas novadā jau kopš pavasara sākuma notiek aktīva gatavošanās 68. Pasaules aršanas čempionāta sacensībām, kas notiks no 13. līdz 14. oktobrim SIA “Upeskalni AB” piederošajos tīrumos. Šobrīd savu dalību pasaules klases čempionātā apstiprinājuši arāji no 24 pasaules valstīm, tai skaitā Latvijas, kuru pārstāvēs divi arāji. Bez Eiropas valstīm tiks pārstāvēta arī Jaunzēlande, Austrālija, Kenija, ASV un Kanāda.

Pirmie sagatavošanās darbi veikti, turpinās aktīvs plānošanas un organizatoriskais darbs

Pavasara sākumā, aptuveni pirms četriem mēnešiem SIA “Upeskalni AB” tīrumos sākās pirmie lauka sagatavošanas darbi. “Tika iesēts zālājs līdz 40 ha platībā, pirms sējas veikta augsnes šļūkšana un iedots pamatmēslojums. Pēc sējas veikta pievelšana un kviešu tīrumā, kurā paredzēta aršana rugainē – ierobežotas nezāles, iedots slāpekļa virsmēslojums un mikroelementi”, par procesu stāsta Normunds Feters-Fekters, SIA “Upeskalni AB” saimniecības vadītājs.

Pirmie traktori mērojuši vairāk nekā mēnesi garu ceļu

Savukārt, pirms aptuveni divām nedēļām uz Kuldīgu, šķērsojot Atlantijas okeānu, Ziemeļu jūru un Baltijas jūru, atceļoja pirmais traktors no Kanādas. “Konteiners ar traktoru no Kanādas, Ontario tika izsūtīts 21. jūlijā un Kuldīgas novadu tas sasniedza pēc 40 dienām. Traktora ceļš no Kanādas līdz Kuldīgai ir 9000 km, šķērsojot Atlantijas okeānu 5500 km un vēl vairāk nekā 2700 km pa Ziemeļu jūru un Baltijas jūru līdz Rīgai!”, stāsta Brian Davenport, arājs no Kanādas.

Uz jautājumu – ko jūs sagaidāt no šīm pasaules čempionāta sacensībām, arājs atbild: “Ar nepacietību gaidu draudzīgas sacensības un ceru, ka ātri pielāgosimies vietējiem apstākļiem.”

Tiesības rīkot šādas sacensības Latvijā no “Pasaules Arāju organizācijas” (World Ploughing Organisation) saņēma biedrība “Latvijas Arāju organizācija”, kas sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības uzņēmumu “Amazone grupa LV” kopīgi organizēs šīs pasaules līmeņa sacensības aršanā.