AktualitātesKultūraIzglītībaJauniešiem

Ukraiņu bērni izzina Latvijas kultūru un tradīcijas

No 18. līdz 20. jūnijam Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs organizēja tradīciju radošās nodarbības ukraiņu bērniem. 16 Kuldīgas novadā dzīvojošie ukraiņu bērni izzināja Latvijas kultūru, tradīcijas un paši aktīvi līdzdarbojās.

Trīs dienas bērni no Ukrainas apguva Saulgriežu tradīcijas – kā Jāņus atzīmē Latvijā, un kā tos svin Ukrainā. Pedagogi un bērni atrada daudz kopīgu lietu abu tautu tradīcijās. Radošajās nodarbībās bērni iepazinās ar roku darinātām senajām rotām, paši taisīja Jāņu sieru, kā arī cepa raušus un pīrāgus.

Radošo nodarbību noslēgumā Ikvienam, kurš vēlējās, bija iespēja uzvilkt latviešu tautastērpu, kā arī pīt ziedu vainagus. Tāpat bērni tika sēdināti pie svinīgi klāta galda, pie kura varēja cienāties ar Jāņu sieru, pīrāgiem, raušiem un kvasu.

Īpašu paldies sakām skolotājām – Sangritai Upeniecei, Andai Andersonei un Kristīnei Morai-Zemītei.

Kuldīgas novada BJC pedagogi ar ukraiņu bērniem atkal tiksies septembrī un novembrī, kad bērni varēs piedalīties Miķeļdienas un Mārtiņdienas radošajās darbnīcās.

Radošās nodarbības tiek rīkotas atbalsta programmas “Neformālās izglītības pasākumi, to skaitā latviešu valodas apguve, Ukrainas bērniem un jauniešiem” Kuldīgas novadā ietvaros.