AktualitātesBūvniecībaBūvvalde

Turpinās būvdarbi Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā

Turpinās Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra ēkas pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbi, 1905. gada ielā 10. Būvdarbus veic SIA “Telms”  un tos plānots pabeigt šī gada vasarā.

Lai apskatītu paveiktos un pārrunātu vēl darāmos darbus, Kuldīgas novada domes vadība –  priekšsēdētāja Inese Astaševska un izpilddirektors Rimants Safonovs tikās ar būvniekiem.

Šobrīd pabeigti vairāk nekā 50% darbu, nomainītas konstrukcijas, nosiltināts un ieklāts kārniņu jumta segums, izbūvētas starpsienas, ieklātas betona grīdas. Izgatavoti un iestrādāti logi, telpās notiek baltā apdare, kā arī iekšējo inženiertīklu būvniecība.

Projekta ietvaros tiek atjaunotas kāpnes centrālajā gaitenī no pirmā uz otro stāvu, tiek risināta iekštelpu pārplānošana un trešā stāva būvniecība tā, lai Bērnu un jauniešu centrs ēku izmantotu pilnībā un atbilstoši savām funkcijām un vajadzībām.

Arī ēkas ārējais veidols tiek atjaunots, saglabājot fasāžu vēsturisko kompozīciju, detalizāciju, apdari un krāsojumu. Paredzēta teritorijas labiekārtošana atbilstoši centra vajadzībām, tai skaitā teritorijas nožogošana un aprīkota vieta āra mācību nodarbībām.

Mācību telpas tiks aprīkotas ar atbilstošām mēbelēm, iekārtota keramikas telpa ar dedzinātavu, liela pasākumu zāle ar savietojamām sēdvietām, aprīkota mazo aktieru telpa, deju telpa, ierakstu studija, tekstila darbnīca, popgrupas telpa, personāla telpas, kā arī tik nepieciešamās, mūsdienu prasībām atbilstošas tehniskās telpas. Ēkā tiek risināti vides pieejamības jautājumi, tai skaitā pagalma fasādes piebūves vietā ierīkojot kāpņu telpu ar liftu.

Gājēju celiņi uz iekšpagalmu ir paredzēti gan no 1905. gada ielas, gan no Smilšu ielas. Ēkas iekšpagalmā ierīkos trīs autostāvvietas, tai skaitā vienu, kas paredzēta cilvēkiem ar invaliditāti un 20 velosipēdu novietnes.

Būvprojektu pēc Kuldīgas novada pašvaldības pasūtījuma izstrādājis SIA “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”, kas nodrošina arī autoruzraudzību objektā. Būvuzraudzību veic SIA “Būvēlogs projekti”.