AktualitātesPagastiTurlavas pagasts

Turlavā atvērts pirmais disku golfa parks Kuldīgas novadā

Kuldīgas novads kļuvis par vienu izklaides un atpūtas vietu bagātāks – Turlavas pagastā, Dižgaiļu parkā, atklāts pirmais disku golfa parks. Tajā uzstādīti 9 grozi un norādes, ļaujot ģimenēm baudīt sportisku kopā būšanu brīvā dabā. Parka izmantošana ir bez maksas.

Parka idejas autors ir vietējais uzņēmējs Jānis Uzulēns, kurš, sadarbojoties ar Turlavas pagasta pārvaldi un vairākiem novada uzņēmējiem, izveidojuši mūsdienīgu atpūtas vietu.

Sestdien, 3. jūnijā plkst. 10:00, pie Dižgaiļu parka estrādes notiks svinīga parka atklāšana un pirmās sacensības, kurās piedalīsies arī Latvijas čempioni disku golfā Riners Balodis un Elizabete Pēkšena. Sacensībās aicināts piedalīties un spēkus disku golfa spēlē iemēģināt ikviens.

Vairāk informācijas par sacensībām: https://discgolfmetrix.com/2527704

Kas ir disku golfs?

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Disku golfu spēlē īpašos disku golfa laukumos, kuros parasti ir 18, retāk – 9 grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi – koki, reljefs, ūdenstilpnes – spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Disku golfa stiprā puse ir pieejamība: to var spēlēt jebkurā vecumā, turklāt diski – tieši tādi paši, ar kādiem spēlē profesionāļi, iegādājami par pieejamu cenu. Disku golfa laukumos inventāru var arī iznomāt, taču spēles maģija ātri apbur un laiks līdz savai pirmajai spēles somai ar trim, pieciem, pat desmit dažādiem diskiem ir īss!