AktualitātesFotoJauniešiem

Svinīgi un jaudīgi aizvadīts pasākums “Gada jaunietis Kuldīgas novadā 2023”

9.martā Kuldīgas Jauniešu mājā norisinājās svinīgais pasākums – “Gada jaunietis Kuldīgas novadā 2023”. Pasākumā paldies teica 22 brīvprātīgajiem jauniešiem, 12 jaunatnes darbiniekiem, kā arī apbalvoja uzvarētājus piecās dažādās nominācijās.

Pirmo reizi mainījās pasākuma formāts. Ierasts, ka svinīgi sveica jauniešus, kuri veic brīvprātīgo darbu Kuldīgas novadā, taču šogad to papildināja piecas jaunas nominācijas – “Gada jaunietis pilsētā”, “Gada jaunietis novadā”, “Gada jauniešu organizācija”, “Gada jauniešu lieldraugs” un “Gada jaunatnes iniciatīva”.

Šogad tika pieaicināta neatkarīga žūrija, kura izvērtēja 35 pieteikums uz piecām nominācijām. Komisijā darbojās Agris Kimbors, Ieva Ozoliņa, Kārlis Mednieks, Ruta Karloviča un Rimants Safonovs.

Pasākuma viesus, ar muzikālu pārsteigumu, iepriecināja Kārlis Upenieks, Deivija Vitka un Valts Vaivads. Pasākumu vadīja aktīvais jaunietis Kalvis Mednieks. Savukārt paraugdemonstrējumus uz līdzsvara virves rādīja Uģis Čakars un Roberts Frišenfelds.

Vispirms sumināja 22 jauniešus, kuri Kuldīgas novadā veikuši brīvprātīgo darbu. Jaunieši saņēma Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra sarūpētu dāvaniņu un atzinības rakstus. Atzinības saņēma – Marta Koļesova, Una Zēģelniece, Krists Vilnītis, Emīls Burkēvics, Miks Toms Bents, Katrīna Stjopočkina, Ance Brūvere, Jānis Plāts, Agita Pupure, Ilze Astiča, Tīna Jensena, Luīze Terēze Lejava, Kristers Buivids, Sabīne Farnaste, Krista Arājuma, Liene Blumberga, Dina Gūtmane, Luca Marie Hoeppner, Kristaps Panovs, Dans Muzikants, Elīna Lelde Tūbele, Lienīte Supe.

Paldies tika teikts arī 12 jaunatnes darbiniekiem, kuri ikdienā nesavtīgi veic savu darbu. Pateicības saņēma – Sintija Kārkliņa, Ieva Kaltniece, Dace Krūmiņa, Agnese Moldovāne, Renāte Balode, Dace Oberšate – Veisa, Sintija Kampara, Marika Rimša – Buša, Inese Ozoliņa, Sintija Besenaite, Ance Brālīte un Adrians Dravnieks.

Pēcāk godināja nomināciju uzvarētājus. Balvu nominācijā “Kuldīgas novada Gada jauniešu lieldraugs 2023” saņēma Dace Krūmiņa, par uzvarētāju nominācijā “Kuldīgas novada Gada jauniešu organizācija 2023” pasludināja Vārmes jauniešu iniciatīvu centru “Čiekurs”. Nominācijā “Kuldīgas novada Gada jauniešu iniciatīva 2023” balvu saņēma “Ielu futbola kausa izcīņa Ēdolē”. Nominācijā “Kuldīgas Gada jaunietis 2023” titulu ieguva Katrīna Stjopočkina un Kalvis Mednieks. Turpretim nominācijā “Kuldīgas novada Gada jaunietis 2023” triumfēja Paula Kleinhofa.

Žūrija pasniedza arī vairākas specbalvas. Kuldīgas novada pašvaldības specbalvu jaunatnes jomas informatīvajam atbalstam pasniedza “Kurzemes radio”. Savukārt par “Uzlecošo zvaigzni” pasludināja Kuldīgas Jauniešu domi. “Gada pašpārvaldes” godu ieguva Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pašpārvalde, tikmēr Rutas Karlovičas sagādāto dāvanu saņēma Jauniešu “Depo” Ēdolē.

Pasākuma organizators Adrians Dravnieks milzīgu paldies saka Ingai Pūcei par gleznām, kas telpā radīja īpaši māksliniecisku noformējumu. Paldies arī Kristapam Panovam, kurš rūpējās par pasākuma apgaismošanu, Kristapam Iļjinam, kurš bija atbildīgs par grupas muzikālo apskaņošanu, Kārlim Komarovskim par pasākuma iemūžināšanu. Pateicība komisijai, kas saspringtajā grafikā atrada laiku pieteikumu izvērtēšanai. Paldies Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra kolēģiem, kuri iesaistījās pasākuma tapšanā. Bet vislielākais un vissirsnīgākais paldies Danielai Reimanei, kura jau vairākus gadus brīvprātīgi palīdz radīt šos svētkus Kuldīgas novada jauniešiem.