AktualitātesKultūraAlsungas pagasts

Suitu zemē krāšņi izskan 6. Starptautiskais burdona festivāls

Suitu zemē ar vērienu izskanējuši burdona sadziedāšanās svētki. No 5. līdz 7. jūlijam – suitu kultūrtelpā – UNESCO nemateriālā mantojuma vietā Alsungā, Gudeniekos un Jūrkalnē – notika 6. Starptautiskais burdona festivāls. Stiprinot un popularizējot burdondziedāšanas tradīcijas un iezīmējot tās plašo daudzveidību, festivāls “Nosargāt gadsimtus” pulcēja folkoras kopas gan no Latvijas, gan ārzemēm – Gruzijas, Sardīnijas  (Itālija) Ziemeļmaķedonijas un Baltijas valstīm.

Svētki aizsākās ar krāšņu gājienu un  koncertu Alsungas pils pagalmā, bet vakara noslēgumā Alsungas pils pagalmā  ar koncertu visus priecēja bungu un dūdu mūzikas grupa “AUĻI”.

Līdzās koncertiem un mūziķu priekšnesumiem, burdona festivāls apmeklētājiem piedāvāja radošās darbnīcas, meistarklasē apgūt burdona skanējuma pamatus, pasākumus bērniem, lietišķās mākslas izstādi, dalībnieku sadziedāšanos, dižkoncertu un danču vakaru Jūrkalnes Ugunspļavā, kā arī festivāla dalībnieku sadziedāšanos.