AktualitātesKultūraAlsungas pagasts

Suitu dūdenieki aicina uz 10 gadu jubilejas svinībām

Suitu dūdenieki aicina uz 10 gadu jubilejas svinībām un pirmā mūzikas albuma “Trīs apaļi mēneši. Suitu dūdu danči” prezentācijas pasākumu

Par folkloras kopas “Suitu dūdenieki” aizsākumu  uzskatāms 2013. gads, kad suitu priesteris Andris Vasiļevskis uz Alsungu atveda pirmās dūdas. Bet pirmo publisko uzstāšanos kopa piedzīvoja 2014. gada jūnijā, Starptautiskajā burdona festivālā Alsungā, tāpēc šogad svin 10 gadu jubileju!

Ja svinības, tad jādanco – un, tā kā dūdas tradicionāli ir danču pavadījuma instruments, tad pirmais kopas “Suitu dūdenieki” mūzikas albums veltīts tieši suitu danču tradīcijai. Kāpēc trīs apaļi mēneši? Suiti aktīvi darbojas arī starptautiski, un albumā iekļauts suitu meldiņš “Apaļais mēness” ne tikai tradicionālajā kopas “Suitu dūdenieki” izpildījumā, bet iekļautas arī sadarbības partneru no Spānijas (Sergi Llena Mur) un Gruzijas (Giorgi Gordeladze) aranžijas.

Biedrība “Suitu kultūras mantojums”, kas aktīvi atbalsta kopas darbību, aicina ikvienu uz pasākumiem Alsungas kultūras namā (Ziedulejas ielā 1, Alsungā) sestdien, 2024.gada 15.jūnijā no plkst.19:

  • Folkloras kopas “Suitu dūdenieki” 10 gadu jubilejas svinības
  • Pirmā kopas mūzikas albuma “Trīs apaļi mēneši. Suitu dūdu danči” prezentācija
  • Septītā Latvijas dūdenieku saieta suitos dalībnieku koncerts
  • Suitu danču nakts kopā ar Rīgas Danču klubu un kapelu “Alšvangas spēlmaņi”

Laipni aicināti svinēt kopā!

Pasākumus līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonds un biedrība “Suitu kultūras mantojums”

Vairāk informācijas: mājas lapā www.suitunovads.lv, kopas “Suitu dūdenieki” un biedrības “Suitu kultūras mantojums” Facebook un Instagram profilos.

Folkloras kopas “Suitu dūdenieki” vadītājs Juris Lipsnis

Kontakti: +371 26151541, jurissuits@gmail.com

Biedrības “Suitu kultūras mantojums” valdes priekšsēdētāja Māra Rozentāle

Kontakti: +371 29452767, maraspasts@inbox.lv