AktualitātesJaunumiĒdoles pagasts

 Stāstnieku vakars Ēdolē

Stāstniecība ir viens no senākajiem zināšanu nodošanas veidiem. Cik ilgi pastāv cilvēce, tik ilgi arī stāstniecība. Tā mūsdienās kļūst ar vien  populārāka.

Decembra sākumā Ēdolē notika pirmais stāstu vakars.   Tas bija jauks kopā būšanas vakars, kur tika izstāstīti vairāki stāsti.  Katra dalībniece stāstīja stāstu par savu vārdu,  atcerējās senos muižas un barona laiku. Ēdoles bibliotēkas vadītāja A. Celma vakara gaitā stāstīja ļoti senas Ēdoles teikas un nostāstus.  Interesanti bija stāsti par Ēdoles saldajiem ķiršiem.

Stāstīt un klausīties, tas ir radoši attīstīties. Stāstīt un būt par stāstnieku var katrs, ja vien vēlēšanās to darīt.

Stāstniecības  ieviešana Ēdoles pagastā ir jauns pienesums Ēdoles kultūras dzīve.

Stāstu vakari Ēdolē notiks arī turpmāk, kad  gaismā tiks celts Ēdoles pagasta nemateriālais kultūras mantojums.