JaunumiIzglītība

Sportiskā gaisotnē atklāj Kuldīgas Centra vidusskolas stadionu

Foto: Lāsma Reinfelde

Otrdien, 9. maijā, svinīgi atklāts Kuldīgas Centra vidusskolas stadions Pēc SIA “Livland Group” izstrādātā būvprojekta tas ieguvis pilnīgi jaunas, daudz plašākas aprises: 400m skrejceļu ar 4 celiņiem, šķēpa mešanas, lodes grūšanas un diska mešanas sektorus un divus tāllēkšanas sektorus, 130 metru sprinta taisni ar 6 celiņiem,  futbola laukumu un tribīnes, kā arī tiesnešu mājiņu.

Stadions ir ticis ne tikai pie skaista sarkana skrejceļa seguma ar Kuldīgas simboliku, bet tā centrā jau kārtīgi sazaļojis izturīgais sporta zālājs. No labiekārtojuma īpaši atzīmējama jaunām iekārtām papildinātā brīvā laika pavadīšanas zona, kas veicinās skolēnu vēlmi starpbrīžos uzturēties ārtelpās, kā arī jaunizveidotās velo novietnes.

 

“Esam spēruši vēl vienu soli pretim tam, lai Kuldīgas novadā un visā Latvijā spīdētu jauni talanti  – lai jaunais stadions ir vieta, kur skolēniem ik dienu stiprināt savu sportisko garu un rūdījumu gan sporta stundās, gan sacensībās. Vieta kur sasniegt jaunus rekordus un mums visiem uzturēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Sports Kuldīgas novadā ir cieņā, ko apliecina mūsu vieglatlētu augstie sasniegumi, tāpēc jāturpinās arī mūsdienīgas sporta infrastruktūras attīstībai. Paldies katram par kopīgi paveikto darbu – lai šajā stadionā vienmēr mājo panākumi un jaunie sportisti atnes novadam un Latvijai olimpiskus sasniegumus. Lai šeit aktīvi laiku pavada ģimenes un sportošana nerimst arī vakaros un brīvdienās,” sacīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Būvniecības apjomīgākā daļa tika veikta jau 2021.gada vasaras un rudens sezonā, kad tika paplašināta stadiona teritorija, izbūvēta skrejceļu klātne un izveidota visa stadiona drenāžas sistēma, kas, ievērojot Kuldīgas grunts specifiku un Alekšupītes tuvumu, bija sarežģīts pasākums. Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma 2022.gada pavasara mainīgiem un nokrišņu bagātie laikapstākļi būvniekam radīja daudz izaicinājumu būvdarbu atsākšanai, jo kvalitatīva porasfalta un gumijas seguma izveidei laikapstākļiem ir būtiska nozīme. Tomēr par spīti dažādiem izaicinājumiem, būvdarbi tika pabeigti pagājuša gada rudenī un līdz gada beigām tika saņemti visi atzinumi un atļaujas stadiona ekspluatācijai.

Stadions paredzēts gan Kuldīgas Centra vidusskolas skolēnu, gan citu izglītības iestāžu sporta stundu nodarbībām, Kuldīgas novada sporta skolas audzēkņu treniņu nodarbībām, saskaņotiem Kuldīgas novada iedzīvotāju treniņiem, gan Kurzemes mēroga vieglatlētikas sacensībām un Latvijas mēroga jauniešu sacensībām. Stadionā Kuldīgas centra vidusskolas skolēniem paredzēts veikt arī dažādas ikdienas ārpusstundu aktivitātes, kā arī sporta dienas, vecāku dienas un citus veselību veicinošus pasākumus.

Būvdarbu izmaksas ir 1 042 296,17 EUR (neskaitot PVN) un darbus veica personu apvienība “AD ARB”, kas sastāv no SIA „AD BŪVE” un SIA “ARB 7“.

Stadiona sporta sezonas atklāšanā piedalījās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts, SIA “AD būve” Valdes loceklis Andrejs Gūtmanis un SIA “ARB 7” valdes loceklis Māris Grundmanis, SIA “BaltLine Globe” būvuzraugs Aldis Kasakovskis, SIA “Livland Group” autoruzraudzības pilnvarotā pārstāve Ance Bērziņa, Kuldīgas Centra vidusskolas direktore Brigita Freija, Kuldīgas novada sporta skolas direktors Agris Kimbors, Kuldīgas Attīstības aģentūras vecākā projektu vadītāja Madara Dravniece.

Stadions tika atjaunots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” SAM 8.1.2 “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” 2. kārtas projektā “Kuldīgas novada vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana”, kuras ietvaros atjaunošanas darbus piedzīvojušas trīs Kuldīgas novada skolas: I.Zeberiņa Kuldīgas pamatskola, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola un Kuldīgas Centra vidusskola. Visu trīs skolu projekta attiecināmo izmaksu apmērs ir 6 191 460,51 EUR. No tiem 3 493 257 EUR ir no Eiropas Savienības ERAF fonda līdzekļiem, 1 888 742,46 EUR – Kuldīgas novada pašvaldības finansējuma daļa, bet 809 461,05 EUR – valsts budžeta dotācija pašvaldībām.