AktualitātesKultūraSnēpeles pagasts

Snēpeles amatierteātrim 105

“Es saku jums jau dienas simts un piecas, lai puķi noplūktu ir jānoliecas…” Ar šiem Imanta Ziedoņa vārdiem 9. februārī Snēpeles kultūras nama pasākumu organizatore Raimonda Vilmane sumināja Snēpeles amatierteātra aktieru kolektīvu 105 dzimšanas dienā. Reizē atgādinot sen zināmu patiesību -, lai iegūtu skaistu rezultātu ir jāiegulda darbs, laiks un mīlestība pret to, ko darām.

Kuldīgas novada domes izpilddirektora vietniece Agnese Buka pateicās kolektīvam par ieguldīto darbu un pacietību, kas rezultējies ar piepildītām skatītāju zālēm, smaidīgiem un pateicīgiem cilvēkiem, gaumīgiem jokiem, skaļiem smiekliem un aplausiem. “Mēs, snēpelnieki, varam būt pateicīgi un lepni. Ar savu kaimiņu aktierspēles palīdzību esam ceļojuši cauri gadsimtiem. Vairāku paaudžu garumā Snēpelē ir bijusi iespēja izdzīvot lauku un pilsētas dzīves ainas un sadzīves situācijas. Viss šis dižais darbs ir vairojis vietas mīlestību un piederības sajūtu. Es esmu dziļi pateicīga režisoriem par līdzšinējo ieguldījumu, par radošumu, latviskuma un novada mīlestības kopšanu. Sirsnīgs paldies aktieriem par dzīvesprieka, pacilātības un vienotības veidošanu. No sirds novēlu daudz radošas sezonas un skatītāju pilnas zāles. Daudz baltu dieniņu Snēpeles amatiera teātrim un tā dalībniekiem!”

Jubilejas pasākumā skatītājiem tika atrādīts pēdējo gadu izrāžu fragmentu apkopojums “Asorti”. Pasākuma laikā teātris arī tika pie jauna nosaukuma – aktieri un skatītāji kopīgi nolēma, ka turpmāk Snēpeles amatierteātra nosaukums būs “Svešās sejas”.

Apsveikuma vārdus amatierteātri saņēma no pagasta pārvaldes vadītājas Aigas Bulavas, kā arī kaimiņu pagastu amatierteātriem. Īpašu sveicienu kolektīvam bija atsūtījis arī kolektīva ilggadējais režisors Kārlis Freimanis. Vislielākais pārsteigums bija kolektīva sagatavotais sveiciens režisorei – uzvedums “Vinnijs Pūks – dzimšanas diena”, bet vakara otrajā daļā, kā jau dzimšanas dienas ballītē, tika dejots, smiets un jokots.