AktualitātesUzņēmējiemJauniešiem

Skolēniem liela interese par darbu vasarā

Arī šajā vasarā Kuldīgas novada jaunieši aktīvi izmantos iespēju iegūt darbam un dzīvei noderīgas iemaņas, piedaloties Kuldīgas novada pašvaldības jauniešu nodarbinātības programmā un strādājot pie novada uzņēmējiem.

Jau vairākus gadus pašvaldība organizē jauniešu nodarbinātības projektu, sniedzot iespēju 16, 17 un 18 gadus veciem jauniešiem strādāt. Šovasar jauniešu izrādījuši lielu interesi par darbu vasarā, pieteikušies 142 jaunieši, no kuriem 120 iegūs iespēju no 1. jūnija līdz 31. augustam strādāt  dažādos novada uzņēmumos un zemnieku saimniecībās. Jauniešiem būs iespējas gūt darba pieredzi viesmīlības, pavāra palīga, pārdevēja, biroja administrēšanas darbinieka, automehāniķa, palīgstrādnieka un citās profesijās.

Arī novada uzņēmēji, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, aktīvi iesaistījās programmā un piedāvāja iespējas skolēniem vasarā iegūt pirmo darba pieredzi. Pieteikumi tika saņemti no 45 uzņēmējiem.  Interesi par iespēju piedāvāt vasaras darba iespējas jauniešiem izrādījuši uzņēmumi, kas programmā piedalās jau gadiem, taču programmai šogad pievienojušies arī jauni uzņēmumi, piemēram, SIA HRG – lux, SIA Kuldīgas Rumba, SIA Courland village, SIA P ARVI, ZS Gundegas, kuri nodarbojas ar veikalu mazumtirdzniecību, viesnīcu servisu un zemkopību.

Kuldīgas novada pašvaldība pirmo reizi jauniešu nodarbināties projektu īstenoja 2011. gadā, lai skolēniem būtu iespēja iegūt darba pieredzi un nopelnīt savu pirmo algu. Jauniešu darbu pašvaldība apmaksā vienu mēnesi, ne vairāk kā četras stundas dienā, 20 stundas nedēļā, saņemot atlīdzību pēc valstī noteiktās minimālās stundas tarifa likmes.