AktualitātesUzņēmējiem

SIA “KCE” – no neliela uzņēmuma līdz stabilam Kurzemes elektromontāžas tirgus dalībniekam

Šoreiz Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska un vietnieks Artis Roberts viesojās vietējā uzņēmumā SIA “KCE”, kurš nodarbojas ar elektropārvades un elektroinstalāciju līniju projektēšanu un izbūvi, ēku zibensaizsardzības sistēmu izbūvi, kā arī ugunsdzēsības signalizāciju, videonovērošanas sistēmu, apziņošanas un piekļuves sistēmu projektēšanu, montāžu un apkalpošanu.

Uzņēmums SIA “KCE” ir dibināts 2010. gadā un šo gadu laikā no neliela uzņēmuma ir attīstījies un paplašinājies, kļūstot par stabilu dalībnieku Kurzemes elektromontāžas tirgū. Uzņēmums bāzējas Kuldīgā, kur atrodas gan birojs, gan tehniskās telpas un remonta boksi.

Uzņēmumā šobrīd tiek nodarbināti aptuveni 44-50 darbinieki, kur pamatā ir vietējie novadnieki. SIA “KCE”  valdes priekšsēdis Jānis Voitko kā vienu no ikdienas uzņēmējdarbības bremzējošiem faktoriem min tieši kvalificētu darbinieku – elektromontieru un projektētāju trūkumu. Uzņēmums ir atvērts studentiem, kuri apgūst elektrozinātnes un labprāt piedāvā jauniešiem prakses vietas, kā arī iespēju turpināt sadarbību pēc augstskolas beigšanas.

Ikdienā par darba trūkumu uzņēmējs nesūdzas, jo šajā nozarē darba netrūkst.   Vairākus gadus uzņēmums rūpējas par Kuldīgas pilsētas ielu apgaismojuma uzturēšanu. Kā izaicinošākos projektus valdes priekšsēdētājs Jānis Voitko min saules paneļu parkus, pēc kuriem šobrīd liels pieprasījums, kā arī līdzdarbošanos vēja parku projektu attīstībā.

Tikšanās laikā LIAA pārstāvniecības Kuldīgā vadītāja Līga Raituma izstāstīja par iespējām piedalīties dažādos finanšu piesaistes projektos uzņēmumu attīstībai.