Rendas pagasts

Saulgriežu maģija kopā ar koklētāju Laimu Jansoni un dziesminieci Antu Eņģeli

Šo sestdien, 22. jūnijā, pulksten 19.00 Rendas pagasta kultūras nama estrādē ikviens aicināts piedzīvot saulgriežu maģiju kopā ar koklētāju Laimu Jansoni un dziesminieci Antu Eņģeli, viņu veidotajā koncertprogrammā “Dabas dziesmas balsij un koklēm”. Pēc koncerta – sadziedāšanās ar Austrasbērniem pie ugunskura Abavas krastā. Svinēsim Jāņus kopā!

Koncertprogrammu “Dabas dziesmas” veido dzīvesības pilna enerģija, savienojot kā Latvijā zināmu autoru dziesmas, tā latviešu tautas dziesmas un danču melodijas. Skatītāji aicināti gan ieklausīties, gan līdzi dziedāt un līdzi just!

Laima Jansone atpazīstama ar savu īpašo kokles spēles manieri, kas ietver improvizācijas elementus, impulsivitāti un arī perkusīvu spēles veidu. Tradicionālā kokles skaņa tiek papildināta ar īpaši izmeklētiem elektroniskās mūzikas elementiem, kas veiksmīgi bagātina koncerta skanējumu, padarot to daudzveidīgu un saistošu dažādu paaudžu klausītājiem.

Laima Jansone pazīstama gan kā soliste, gan arī sadarbojoties ar dažādiem māksliniekiem, tostarp ar dziedātāju Antu Eņģeli, multiinstrumentālistu Sauliusu Petreiķi no Lietuvas, DJMonstu elektroniskās mūzikas duetā “ZeMe” un citiem. Vairāk kā desmit gadu skatuves pieredzē Laima uzstājusies dažādās Eiropas koncertzālēs un baznīcās, kā arī devusies koncerttūrēs Japānā un ASV. Savukārt šī gada sākumā māksliniece atgriezās jau no ceturtā koklēšanas brauciena Austrālijā. Laimas aktivitātēm, tai skaitā arī Pasaules koklētāju nometnei Valmierā un citām norisēm, iespējams sekot līdzi gan “Instagram” (LaimaJansoneMusic) un “Facebook”, gan citās sociālo mediju platformās.

Antu Eņģeli var dēvēt dažādi: dziedātāja, dziesminiece, dziedinātāja. Ar savu ģitāru un balsi viņa aizskar klausītāja dziļākās dvēseles stīgas pavisam tieši. Antas zemais balss tembrs, ugunīgā harizma un spēja aizmirstai dziesmai likt ieskanēties ļoti personīgi atstāj dziļu iespaidu uz ilgu laiku. Varbūt uz visu mūžu.

Antas Eņģeles izpildījumā klausītāji iemīļojuši visdažādāko komponistu sacerētās dziesmas, taču vienmēr būtisku viņas koncertprogrammu daļu ieņem latviešu tautasdziesmas, kurām kopā ar Laimu Jansoni nu ir rasts īpašs skanējums.

Antas Eņģeles un Laimas Jansones koncerti šonedēļ notiek arī citviet Latvijā – 19. jūnijā Lielvārdes kultūras namā un 21. jūnijā Limbažos Vienības parkā. Plašāku informāciju meklējiet “Facebook” lapā “Anta Engele Singer” (https://www.facebook.com/AntaEngeleSinger)