AktualitātesVeselība

Rūpējas par sieviešu veselību

Kuldīgas slimnīcas ginekologu – dzemdību speciālistu komandu, kopš 2020. gada papildina sertificēta ginekoloģe – dzemdību speciāliste Alise Vigule. Viņa šeit ir sastopama ne tikai dežūrās, bet arī konsultē un kopā ar operējošo ginekologu Māri Arāju veic dažādas ginekoloģiskās operācijas.

 Uz konsultācijām pie Dr. Vigules vēršas gan jaunietes, kuras pirmo reizi dodas uz vizīti pie ginekologa, gan sievietes dažādos vecuma posmos, kuras pie ārstes vēršas, lai risinātu veselības problēmas. Ārste veic arī ikgadējās profilaktiskās apskates, lai savlaicīgi spētu diagnosticēt ginekoloģiskas saslimšanas.

“Svarīgi atcerēties, ka ginekologs sievietei jāapmeklē reizi gadā arī tad, ja sūdzību nav. Reizi trijos gados jāveic onkocitoloģijas skrīninga analīze, ko apmaksā valsts, un pēc 50 gadu vecuma reizi divos gados skrīninga ietvaros jāveic mamogrāfija ” informē A. Vigule.

A. Vigule ieguvusi arī ginekoloģijas un dzemdniecības ultrasonogrāfijas sertifikātu, kā arī izglītojusies Latvijas un Eiropas tālākizglītības konferencēs, kongresos un kursos.

Pierakstu pie speciālistes iespējams veikt, zvanot pa tālruni 63374000 vai klātienē Kuldīgas slimnīcas reģistratūrā, Aizputes ielā 22.

Foto: Kuldīgas slimnīcas arhīvs. Kuldīgas slimnīcas ginekoloģe – dzemdību speciāliste Alise Vigule.