AktualitātesSkrundas pilsēta un pagastsRudbāržu pagasts

Rudbāržos būvēs šķeldas katlumāju

Lai nodrošinātu siltuma tarifa stabilitāti, SIA “Skrundas komunālā saimniecība” pieņēmusi lēmumu Rudbāržos izbūvēt šķeldas katlumāju. Šāda iecere ļaus izmantot apkures sezonā lētāko kurināmo, saglabājot iespējami zemākos siltumenerģijas tarifus iedzīvotājiem. Katlumājas būvdarbi sāksies oktobra beigās.

 Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts  uzsver, ka, ņemot vērā pasaules notikumus, un to iespaidu uz kurināmā materiāla tirgu, šāda lēmuma lielākais ieguvums ir stabilitāte. “Rezultātā tiks iegūti divu veidu kurināmie –  ar šķeldu un dabasgāzi, būs iespēja ražot siltumu ar izdevīgāko kurināmo. Tiks mazināta atkarība no ārējiem resursiem. Laikā, kad gāze ir pieejama, un cenas ir zemas, gāzes izmantošana ir saprātīga izvēle, bet rodoties ārējiem satracinājumiem (piemēram, karadarbība Ukrainā), iestājas riski par gāzes pieejamību, tās piegādes cenu. Lai novērstu riskus par siltuma ražošanas iespējamību, lielām cenu svārstībām, pieņēmām lēmumu būvēt ar šķeldu kurināmu katlu māju. Ilgtermiņā ar šķeldu ražota siltumenerģija būs lētāka nekā ražota ar gāzi, tā būs arī iespēja vietējiem uzņēmējiem ražot un piegādāt šķeldu.”

Sandis Japēņins, SIA “Skrundas komunālā saimniecība” valdes loceklis, stāsta, ka būvdarbi sāksies oktobra beigās: “Nākošajā nedēļā slēgsim līgumus ar autoruzraugu, būvuzraugu un būvnieku. Būvniecības plānā paredzēts vecās katlumājas pārbūve, kur dabasgāzes katlu telpa tiks atdalīta ar jaunizbūvētu starpsienu (dabasgāzes katli paliek kā alternatīvs kurināmā veids). Veco dabasgāzes katlu telpā tiks demontēti katli, un to vietā uzstādīts jauns šķeldas katls ar apsaisti. Malkas katlu telpā tiks demontēti nolietojušies katli ar apsaisti, un to vietā telpa pārbūvēta par šķeldas glabātuvi ar “kustīgo grīdu”. Atlikusī ēkas daļa tiks demontēta.”

Būvniecības darbu pabeigšana plānota nākamā gada vasarā. Katlumājas izbūvei nepieciešams aizņēmums no Valsts kases 715789,00 eiro apmērā.