AktualitātesKultūraRendas pagasts

Rendā notiks dziesminieku festivāls “Trubadūrs”

Šovasar, no 26. līdz 28. jūlijam, “Austras biedrība” aicina uz jau otro ceļojošo dziesminieku festivālu “Trubadūrs” Kuldīgas novada Rendā. Dziesminieku mūzikas cienītājiem būs iespēja dzirdēt divus dziesminieku lielkoncertus un etnokompānijas “Zeidi” koncertu un dančus Rendas estrādē, baudīt nakts sadziedāšanos pie ugunskura Abavas krastā, atklāt talantus brīvajā skatuvē “Tronis Trubadūram”, kā arī festivāla noslēgumā baudīt Līgas Priedes un Andreja Grimma koncertprogrammu Rendas baznīcā.

Trubadūrs – ceļojošs dziesminieks. “Trobar” (provansiešu val.) – “sacerēt, izgudrot, atrast”. Tātad cilvēki, kuri spēj atrast īstos vārdus kā toreiz 12. – 13. gadsimtā Dienvidfrancijā, tā arī tagad mūsdienu Eiropā. Dziesminiekiem allaž bijis svarīgs vēstījums, dziesmās ieliktais vārds, saturs – jēga, ko izcelt ar pašsacerētu un tekstam atbilstošu melodiju. Kādu laiku padzīvojis vienā vietā, savu vēsti ļaudīm izstāstījis, trubadūrs dodas tālāk, tādējādi apceļojot tuvas un tālas zemes. Festivāls “Trubadūrs” Rendā, Kurzemes viducī, pulcinās latviešu dziesminiekus, kā arī aicinās iepazīt dažus ārvalstu viesus. Festivāls gan uzņems ceļotājus – dziesminiekus un apmeklētājus, gan pats ceļos pa dažādām Latvijas vietām, īpašu uzmanību veltot mazpilsētām.

Festivālu rīko “Austras biedrība” sadarbībā ar Rendas pagasta pārvaldi, atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un www.ps.lv.