Projekti

Projekta Greenvolve partneru starptautiskā tikšanās Kuldīgā paveikta, Zaļās pilsētas elementu rokasgrāmata gatava izdošanai.

9. un 10. maijā Kuldīgā notika starptautiskā projekta Greenvolve “Green Cities with Smart Citizens” partneru tikšanās, kurā piedalījās partneri no CAM Consulting (HU), ReadLab (GR), Commune di Mantova (IT), Oficina Provincial de la Energía de Granada (ES) un Projects in Motion (MT). Pasākumu rīkoja Kuldīgas Digitālo inovāciju centrs un tā laikā noritēja intensīvas diskusijas par turpmāko projekta gaitu un virzību.

Projekta mērķis ir radīt zaļākas pilsētas, un tikšanās laikā partneri apstiprināja, ka Zaļās pilsētas elementu rokasgrāmata ir gatava izdošanai. Tas ir pirmais lielais Greenvolve projekta rezultāts, kurā ir izstrādāti 69 zaļo pilsētu risinājumi, kas iedalīti piecās kategorijās: klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās klimata pārmaiņām, aprites ekonomika, digitalizācija un enerģijas pāreja.

Rokasgrāmata ir plašs resurss, kas sniedz izpratni par dažādiem zaļo pilsētu elementiem. Tas ietver pamata ievadu, aprakstu/darbības principu, galvenās iezīmes un nobeigumu ar visbiežāk sastopamajām problēmām. Rokasgrāmata arī nodrošina uzticamu atsauču sarakstu turpmākiem pētījumiem, lai sniegtu pamatotus un iedvesmojošus piemērus zaļo pilsētu attīstībai. Rokasgrāmata par Zaļās pilsētas elementiem tiks izdota angļu valodā un pieejama tiešsaistē Greenvolve oficiālajā tīmekļa vietnē jūnijā, pēc tam tā tiks tulkota un izdota visās partneru valodās – ungāru, spāņu, itāļu, latviešu un grieķu.

Tikšanās laikā diskutējām par labās prakses datubāzi un iedzīvotāju iesaistīšanos zaļajās pilsētās. Partneri šobrīd ir sākuši nepieciešamos tehniskos soļus, lai izveidotu Greenvolve platformu, kurā būs iekļauti gan zaļo pilsētu risinājumi, gan iedzīvotāju iesaistīšanas ieteikumi no valstīm visā Eiropā.

Tikšanās laikā partneriem izdevās apmeklēt arī Kuldīgas pilsētā īstenotos zaļos risinājumus un iepazīties ar pilsētas vēsturiskajām vietām, izmantojot zaļās enerģijas elektro autobusu “Rumba bus”.

Kuldīgas DIC projektu speciālists Toms Girvaitis : “Esam ļoti gandarīti par Greenvolve projekta progresu un nevaram sagaidīt Zaļās pilsētas elementu rokasgrāmatas publicēšanu, uzskatām, ka rokasgrāmata un gaidāmā Greenvolve platforma būs būtiski instrumenti, lai veicinātu zaļo pilsētu attīstību un iedzīvotāju iesaistīšanos pilsētas plānošanas procesos. Vasarā plānojam arī Kuldīgas pilsētā organizēt rokasgrāmatas prezentāciju, kas iedzīvotājiem dos iespēju iepazīties ar šiem risinājumiem un uzdot interesējošus jautājumus. Papildu informācija par šo un citiem notikumiem tiks izziņota tuvākajā laikā.”

Greenvolve projekts, kas vēršas uz gudrām un zaļām pilsētām, turpina uzņemt apgriezienus, un partneri no Eiropas ir apņēmušies strādāt kopā, lai veicinātu zaļās pilsētas attīstību un iedzīvotāju iesaistīšanos. Lai uzzinātu vairāk par projekta Greenvolve aktivitātēm, apmeklējiet mūsu mājaslapu: https://greenvolve-project.eu/.

Projekts “Zaļās pilsētas ar viediem iedzīvotājiem (Greenvolve)” ir divu gadu projekts, ko līdzfinansē Eiropas Savienība ERASMUS+ KA220-ADU – Sadarbības partnerības pieaugušo izglītības programmā (Līguma numurs: 2021-1-HU01-KA220-) ietvaros. ADU-000033719).

Greenvolve projekta mērķis ir veidot zināšanas par zaļo pilsētu, kā arī kompetences par aktīvu pilsoniskumu, koncentrējoties uz diviem galvenajiem pīlāriem: 1) Zaļās pilsētas elementi un 2) Sabiedriskās konsultācijas un citi pilsētas iesaistes veidi.

Projektā ir iesaistītas Eiropas valstis – Ungārija, Grieķija, Itālija, Spānija, Malta un Latvija.

3rd press Release Greenvolve LV