AktualitātesJaunumiĒdoles pagastsSabiedrības līdzdalība

Pirmās darba grupas sanāksme ar iedzīvotājiem par EKO Ziemeļi vēja parka ieceri Ēdolē

EKO Ziemeļi SIA 2023. gada 15. decembrī aizvadīja sākotnējo sabiedrisko apspriešanu par “EKO Ziemeļi vēja parks” iecerēto darbību. Drīzumā EKO Ziemeļi SIA saņems Vides pārraudzības valsts biroja sagatavoto darba uzdevumu jeb programmu ietekmes uz vidi novērtējuma procesa veikšanai, un savu viedokli par ieceri jau ir paudusi lielākā daļa iesaistīto ekspertu, tādēļ šobrīd jau var noteikt gana precīzas aprises plānotajam vēja parkam.

​​​​​​Kā EKO Ziemeļi SIA solīja sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmes laikā, priekšroka tiks dota ar iedzīvotājiem tikties klātienē, lai diskutētu un skaidrotu jautājumus, kas aktuāli ikvienam plānotā vēja parka tuvumā dzīvojošam iedzīvotājam.

Pirmā darba grupas sanāksme notiks šī gada 18. janvārī plkst.17:00 – Dārza ielā 6, Ēdolē, Ēdoles pagastā, Kuldīgas novadā.

Sanāksmes galvenais sarunas temats būs saistīts par vēja parka plānojumu. Tiks skaidrots to, kādi ir nosacījumi staciju izvietošanai un kādas stacijas varētu tikt izbūvētas.

Sanāksmes laikā plānots uzsākt arī diskusiju par to, kāds apkārtnē dzīvojošajiem iedzīvotājiem būs ieguvums no šī vēja parka, kā arī par sadarbības instrumentiem starp vietējo kopienu un projekta attīstītāju.

Sanāksmes laikā tiks sniegta arī aktuālā informācija par to, kā virzās ietekmes uz vidi novērtējuma process – kādi darbi ir paveikti, un kādi vēl veicami.

Aicinām pievienoties plānotajai darba grupas sanāksmei ikvienu interesentu.