AktualitātesKultūraPelču pagasts

Pelču pilī aizvadīta Leģendu nakts

28. oktobrī Pelču pilī norisinājās Leģendu nakts, atklājot apmekletājiem vēl neredzētas vietas, nedzirdētus stāstus un nepiedzīvotas sajūtas.
Pasākums bija sadalīts pa stacijām un ierodoties apmeklētāji saņēma kartiņas ar norādēm. Vienā no stacijām apmeklētājiem bija iespēja atgriezties 50.-60. gados, kad pagasta pārvaldes telpās atradās veikals. Lai apmeklētāji varetu piedzīvot īstas sajūtas – pārvaldes telpas uz vienu nakti pārtapa par īstu veikalu un tajā tika pārdotas dažnedāžādas preces. Veikalnieki, protams, dāsni – dalīja viesiem ābolus un dažādus labumus burciņās.
Pils senajā biblitoēkā viesi iepazina jauno ekspozīciju “Stāstu skapji”. Bija iespēja arī piedalīties izzinošās spelēs – salikt puzli un atrast Līvenu dzimtas ģerboņa grāmatas.
Apmeklētājiem bija iespēja doties uz izveidoto pils vēstures telpu, kurā bija izlikti pagastam ziedotie albumi no Kurmāles bērnu nama, Kurmāles 8-gadīgās skolas un to kopijas. Tāpat varēja aplūkot bildes no Kuldīgas novada muzeja krājuma, kurās redzams, kā pils parks mainījies laika posmā no 1920. līdz 1930. gadam.
Savukārt pils sporta zāles apmeklētājus iekustināja Pelču pagasta VPDK “Sābri”. Dejotāji mācīja “Ābrama polku”, izaicinot dalībniekus veiklībā un ātrumā. Pagasta bibliotēkā izskanēja dažādas leģendas, kā arī tapa jaunas. Bet pašiem mazākajiem apmeklētājiem bija sarūpēta atrakcija, kur graudos bija jāatrod kāds priekšmets.
Pēc visu staciju apmeklējuma, pasākuma dalībnieki varēja doties uz pagrabu, kur tika cienāti ar siltu dzērienu.