Uzņēmējiem

Pašvaldības un uzņēmēju sadarbība arvien ciešāka

Pašvaldības un uzņēmēju sadarbība ir būtisks stūrakmens novada attīstībai – ar šādu redzējumu Kuldīgas novada pašvaldības vadība uzsākusi viesošanās ciklu pie uzņēmējiem, lai pārrunātu attīstības plānus, izaicinājumus un darāmo uzņēmējdarbības vides stiprināšanai. Kādu atbalstu no pašvaldības sagaida uzņēmēji? Kā novadam piesaistīt investīcijas un jaunos iedzīvotājus? Kādi ir būtiskākie izaicinājumi uzņēmējdarbībā? Šos un citus jautājumus, viesojoties pie viena no vadošajiem koksnes nozares uzņēmumiem Latvijā – Stiga RM, pārrunāja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska un vietnieks Artis Roberts.

Uzņēmums kopumā nodarbina 270 darbiniekus, Kuldīgā attīsta saplākšņa ražotni un ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem mūsu novadā.  Mērķtiecīgi investējot attīstībā un ražošanā, par vienu no prioritātēm  Stiga RM izvirzījis ražošanas modernizāciju un jaunu tehnoloģiju ieviešanu. Nepārtraukti uzlabojot un automatizējot ražošanas procesus, tiek nodrošināta arvien mūsdienīgāka darba vide rūpnīcu darbiniekiem.

Lielākā daļa no Kuldīgas saplākšņa rūpnīcā saražotās produkcijas tiek eksportēta – kopumā uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Lielākais noieta tirgus ir Vācija, otra lielākā eksporta valsts apjoma ziņā ir Lielbritānija un trešā – ASV. Līdzās šīm valstīm uzņēmuma eksporta kartē ir arī Nīderlande, Polija, Itālija, Čehija, Baltijas valstis, kā arī citas Centrālās un Ziemeļeiropas valstis.

Uzņēmums lepojas ar jaunām ražošanas līnijām, ar augstu automatizācijas līmeni, kas ļauj meklēt arvien jaunus tirgus un palielināt ražošanas jaudas. Pērn turpinot bērza saplākšņa rūpnīcas modernizācijas projektu, “Stiga RM” investēja 500 tūkstošus eiro saplākšņa laminēšanas presē. Iekārtas jaudas un funkciju paplašināšana ļauj saražot plašāku un būtiski vērtīgāku produktu klāstu, kas jau rezultējas ar panākumiem eksporta tirgos – panākta vienošanās par ievērojamu piegāžu apjomu palielināšanos uz ASV un Kanādu.

Uzņēmumam ir mērķtiecīgi attīstības plāni Kuldīgas novadā – gan vēl vairāk modernizējot ražotni, gan nodrošinot jaunas darba vietas. Plānos ir arī daudzīvokļu dzīvojamās mājas būvniecība.

Liels paldies Stiga RM valdes locekļiem Viesturam Krēvicam un Jānim Osim par  laipno uzņemšanu un vērtīgo sarunu! Vēlam veiksmes un izdošanos visu ieceru īstenošanā!