Policija

Pašvaldības policija atgādina savākt aiz sava četrkājainā drauga

Siltajā laikā Kuldīgas novada pašvaldības policija īpašu uzmanību pievērsīs suņu īpašniekiem, kuri aiz saviem četrkājainajiem draugiem nesavāks izkārnījumus.

Kuldīgas novada pašvaldības policija regulāri saņem sūdzības, ka pie Pārventas skatu torņa, Pilsētas dārzā, Pastaigu takās, Estrādes parkā, priedītēs pie bijušā lielveikala “Selver”, Annas un citu kapu teritorijās, rotaļu laukumu tuvumā un vairāku daudzdzīvokļu ēku pagalmos, suņu saimnieki šo prasību ignorē.  Kuldīgas novada pašvaldības policijas inspektori jau vairākiem iedzīvotājiem izteikuši brīdinājumus.

Likums paredz, ka suņu īpašniekiem izkārnījumi jāsavāc, jāievieto maisiņā un jāizmet specializētajā atkrituma urnā. Lai cīnītos ar negodprātīgiem suņu īpašniekiem, policijas priekšnieks Kapars Šabāns aicina iedzīvotājus ziņot par pārkāpumiem, sūtot fotoattēlus “Whatsapp” aplikācijā uz Kuldīgas novada Pašvaldības policijas patruļas tālruni 28881288.

Sākotnēji likumsargi nekārtīgajiem suņu īpašniekiem izteiks brīdinājumu, bet atkārtotu pārkāpumu gadījumā suņu īpašniekam pienākties administratīvais sods no 7 līdz 350 eiro.