Policija

Pašvaldības policija atgādina, ka Liepājas iela Kuldīgā ir gājēju un velosipēdistu iela

Tuvojoties tūrisma sezonai, Kuldīgas novada pašvaldības policija vērš uzmanību, ka Liepājas iela Kuldīgā ir gājēju un velosipēdistu iela. Autovadītāji pa to pārvietoties var ļoti retos gadījumos.

Domes saistošie noteikumi paredz, ka automašīnas, kuru pilna masa nepārsniedz piecas tonnas un kas apkalpo tirdzniecības vai citus uzņēmumus, darba dienās drīkst pārvietoties pa Liepājas ielu (līdz 15 minūtēm), ja pēc tam transportlīdzeklis tuvākajā izbraukšanas iespējā nogriežas uz citu ielu. Taču noteikumi paredz, ka tas atļauts tikai tādos gadījumos, kad preces nav iespējams piegādāt pa citiem ceļiem, sētas ieeju.

Piemēram, ir fiksēti gadījumi, kad piegādājot preci, šoferis izvēlas maršrutu pa Liepājas ielu, lai gan ir iespēja piebraukt objektam no sētas puses, vai citiem ceļiem. Vai arī piegādā preces brīvdienās, kad tas nav atļauts. Tāpat vairākkārt bijuši gadījumi, kad krustojumā pie “Staburadzes” autovadītājs izbrauc pa Liepājas ielu, atstāj spēkratu uz tās un dodas paēst.

Kuldīgas novada pašvaldības policija jau nodevusi vairākus videomateriālus Valsts policijai, kas tālāk katru gadījumu izvērtē individuāli, nolemjot, cik lielu sodu autovadītājam piešķirt. Stingrā kārtība ir noteikta, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, kad velosipēdisti vai gājēji pārvietojas pa Liepājas ielu, kas siltajā sezonā ir ļoti noslogota.

Aicinām arī iedzīvotājus iesaistīties problēmas risināšanā, aktīvi par šādiem gadījumiem ziņojot pašvaldības policijas patruļai, zvanot pa tālruni 28881288, vai sūtot ziņu/attēlus “WhatsApp” aplikācijā. Anonimitāte garantēta.