AktualitātesPašvaldībaBūvniecība

Pašvaldība konceptuāli atbalsta jaunus nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus uzņēmējiem

Noslēgumam tuvojas būvdarbi Virkas kvartālā Kuldīgā, kur turpinās piecu ielu –  Lapegļu, Virkas, Tehnikas, Īsās un Akmeņu ielu pārbūve. Līdz šim paveikti vairāk nekā 70% darbu –  būvnieks paredz, ka jau tuvākajā laikā izdosies labiekārtotās ielas atvērt auto satiksmei. Lai palīdzētu uzņēmējiem, kuri darbojas Virkas kvartālā, pašvaldība lēmusi par konceptuālu atbalstu – Kuldīgas novada saistošajos noteikumos tiks iestrādāti jauni nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi uzņēmējiem, kuru saimnieciskā darbība tiek ietekmēta gadījumos, kad ieilgst veiktie būvdarbi.

Piecu ielu pārbūve Kuldīgā ir vieni no vērienīgajiem ielu būvdarbiem, kas īstenoti Kuldīgas novadā – objektā nomainītas pazemes komunikācijas kopumā 5.5 kilometru garumā un īstenoti apjomīgi grunts darbi, pārbūvētas ielas un ieklāts bruģa segums vairāk nekā 2 kilometru garumā, izbūvēti apgaismojuma tīkli.

“No kopējā darbu apjoma šobrīd paveikti 70%. Mūsu mērķis ir tuvākajā laikā pabeigt brauktuves, lai autovadītājiem atvieglotu pārvietošanos, uzņēmēji varētu netraucēti nokļūt darba vietās un smagais transports piekļūt ražošanas teritorijām.” Skaidro SIA ARB 7 pārstāvis Māris Grundmanis.

Darbi neapstājas arī ziemā

Vasarā, kad ierasti ir aktīvākā būvniecības sezona, kļuva skaidrs, ka būvuzņēmējam saistībā ar uzņēmumā notiekošajiem reorganizācijas procesiem ir apgrūtināta spēja izpildīt līgumsaistības un nepieciešamajā tempā turpināt būvdarbus, līdz ar ko iekavējās paredzētā izpilde. Šāda situācija nav pieņemama, tāpēc pašvaldība, ieguldot gan juridisku, gan tehnisku darbu, rada risinājumu, lai būvnieks turpinātu darbus jau kopā ar apakšuzņēmējiem. Objekts ir liels, darbu apjoms iespaidīgs, bet pasaistītais apakšuzņēmējs SIA ARB 7 mērķtiecīgi rīkojas, lai darbi Virkas kvartālā ne tikai atsāktos ar jaunu tempu, bet virzītos uz priekšu arī ziemas periodā, kad ierasti būvobjektos ir tehnoloģiskais pārtraukums.

“Pēc formalitāšu nokārtošanas tikai septembrī varējām sākt būvdarbus – izbūvēt apakšzemes komunikācijas, apmales, ceļa seguma ieklāšanas darbus. Darām visu, lai darbi neapstātos un mēs pabeigtu tos atlikušajās termiņā. Plānus kavēja ziema, bet mēs būvniecību turpinām arī šādos apstākļos. Pielietojam tvaika kausēšanas iekārtas, mainām sasalušo grunti, lai varētu sagatavot pamatni seguma ieklāšanai. Darbus sarežģī arī tas, ka mums jānodrošina nepārtraukta transporta plūsma. Tāpēc, lai iespēju robežās netraucētu uzņēmējdarbībai un smagā transporta piekļuvei – mums  jāstrādā pa joslām un maziem posmiem. Ja laikapstākļi nebūs labvēlīgi, pēc brauktuvju pabeigšanas, labiekārtošanas darbus turpināsim pavasarī – izbūvēsim ietves, apzaļumosim piegulošo teritoriju, ” saka M. Grundmanis.

Pašvaldība lemj par atbalstu uzņēmējiem

Virkas kvartāla pārbūvi un remontdarbu pabeigšanu ļoti gaida gan Kuldīgas iedzīvotāji, gan uzņēmēji, kuri šajā rajonā darbojas ļoti aktīvi. Lai palīdzētu uzņēmējiem, pašvaldība lēmusi par konceptuālu atbalstu – Kuldīgas novada saistošajos noteikumos tiks iestrādāti nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi uzņēmējiem, kuru saimnieciskā darbība tiek ietekmēta gadījumos, kad ieilgst veiktie būvdarbi. Par nodokļu atvieglojumu apjomu un saņemšanas iespējām deputāti lems janvāra domes sēdē un tie būs attiecināmi arī uz 2023. gadu.

“Virkas kvartāls Kuldīgā ir būtiska uzņēmējdarbības dzīsla, kur koncentrējas daudzi uzņēmēji. Teritorijā darbojas 74 dažādu jomu uzņēmumi – liels paldies katram no viņiem par sapratni, pacietību un atbalstu būvdarbu veikšanas laikā. Bez viņu atsaucības, būvniecības ilgums būtu daudz garāks. Tomēr ir skaidrs, ka ieilgušie būvdarbi atstāj negatīvu ietekmi uz komercdarbību, tāpēc nekustamā īpašuma nodokļu atvieglojumi ir nozīmīgs pašvaldības atbalsta instruments, lai kaut nedaudz palīdzētu uzņēmējiem. Liels paldies arī iedzīvotājiem par sapratni un pacietību. Šobrīd jāsaskaras ar neērtībām, bet jau drīz Kuldīgā būs par vēl vienu labiekārtotu vietu ar sakārtotu infrastruktūru vairāk.” saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts.

Projekta kopējās izmaksas ir 2700532.39 EUR bez PVN, tai skaitā SIA “Kuldīgas ūdens” daļa 614488.08 EUR apmērā, projekta attiecināmās izmaksas ir 1 764 675,30 EUR, no kurām ERAF līdzfinansējums ir 1 499 974,00 EUR un valsts budžeta dotācija 79 410,39 EUR.