AktualitātesVārmes pagasts

Vārmes Maizes svētkos meklēs gardākās maizes cepējus

Lai popularizētu maizes cepšanas tradīcijas un nodotu tās nākamajām paaudzēm, 9. augustā plkst. 18:00  “Maizes svētkos” Vārmē notiks konkurss “Gardākā maize.” Tajā aicināti piedalīties maizes cepēji no visas Latvijas, iepriekš piesakoties.

Konkursa dalībniekiem ir jāiesūta pieteikums brīvā formā līdz 2024. gada 31. jūlijam uz e-pastu ilze.jumike@kuldiga.lv, īsumā pastāstot par sevi, savu maizes recepti, cepšanas pieredzi un konkursa maizes nosaukumu. Neskaidrību gadījumā var zvanīt pa tālruni 29820429. Konkursa nolikums  – https://ej.uz/h6rs 

Konkursā var piedalīties ar vienu vai vairākām izceptām maizēm, izvēloties kategorijas – rudzu maize, kviešu maize, rudzu-kviešu maize un augļu/ogu/sēklu maizes.

Maizes cepšanas prasmi vērtēs pieaicināta žūrijas komisija 10 baļļu sistēmā, ņemot vērā maizes noformējumu, garšu, oriģinalitāti, receptes stāstu un klaipa formu. Konkursā iesniegtās maizes vērtēs arī “Maizes svētku” apmeklētāji, piešķirot Apmeklētāju simpātijas balvu.

Visi konkursa dalībnieki saņems balvas par piedalīšanos un katras kategorijas 1.-3. vietas ieguvēji saņems īpašas balvas no rīkotājiem un atbalstītājiem.

Kuldīgas novada pašvaldība un Vārmes pagasta pārvalde aicina visus maizes cepējus piedalīties un parādīt savas prasmes, bagātinot Vārmes tradicionālos “Maizes svētkus” ar gardām un oriģinālām maizēm!

Pasākums notiks šī gada 9. augustā plkst. 18:00 Vārmes muižas ansambļa teritorijā.