Pašvaldības atbalsta sniegšana bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam

Bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas, ja lēmumu par ārpusģimenes aprūpi pieņēmusi Kuldīgas novada bāriņtiesa, ir tiesības pieprasīt pabalstus.

Vienreizējs pabalsts patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Pabalsta apmērs ir 40 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī, bet personām ar invaliditāti kopš bērnības 60 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī.

Vienreizējs pabalsts sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei. Pabalsta apmērs ir Centrālās statistikas pārvaldes publicētā aktuālā minimālo ienākumu mediāna uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī, kurai piemērots koeficients 1,7 (noapaļots līdz pilniem euro).

Pabalsts ikmēneša izdevumu segšanai, ja bērns mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē un apgūst vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmu, vai studē augstākās izglītības iestādē, kas reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā. Pabalsta apmērs ir 20 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī, bet personām ar invaliditāti kopš bērnības 30 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī.

Mājokļa pabalsts no dienas, kad bērns sasniedzis pilngadību, līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai. Mājokļa pabalsta apmērs tiek aprēķināts, pamatojoties uz dokumentiem, kas apliecina ar mājokļa lietošanu saistītus izdevumus, nepārsniedzot Ministru kabineta noteikumos noteikto pozīciju minimālās normas.

Pabalsts ēdināšanas izdevumu segšanai vidējās vai vidējās profesionālās izglītības programmas audzēknim līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai. Pabalstu katru mēnesi mācību gada laikā pārskaita pakalpojuma sniedzējam saskaņā ar iesniegto rēķinu.

Informācija par pakalpojuma saņemšanu ŠEIT

Iesniegums pabalsta saņemšanai