KultūraSkrundas pilsēta un pagastsSnēpeles pagasts

Novembrī notiks ikgadējā Kuldīgas novada amatierteātru skate

24.novembrī Snēpeles kultūras namā un 25. novembrī Skrundas kultūras namā notiks ikgadējā Kuldīgas novada amatierteātru skate, kurā piedalīsies seši kolektīvi no Skrundas, Kuldīgas, Snēpeles, Laidiem, Raņķiem un Ēdoles.

“Skrundā amatierteātru skate notiks otro reizi. No Kuldīgas novada amatierteātru skates žūrija izvirzīs vienu izrādi, kas tālāk piedalīsies “Gada izrāde 2023” reģionu skatē, savukārt pēc šīs kārtas ir iespējā pretendēt uz dalību skates “Gada izrāde 2023” finālā. Amatierteātriem dalība skatē ir iespēja gūt profesionāļu novērtējumu savam darbam un redzēt citu kolektīvu sniegumu. Pašvaldībai katru gadu ir jānovērtē amatiermākslas kolektīvi, to skaitā amatierteātru, vadītāju darbs, jo pašvaldība finansē šo kolektīvu darbību un algo kolektīva vadītājus, un dalība skatēs ir daļa no ikgadēja kolektīvu un to vadītāju vērtējuma,” tā kultūras projektu speciāliste Agnese Lapsiņa.

Skrundas amatierteātris SAAN režisore Inga Ezeriete: “Cenšamies katrā sezonā iestudēt jaunu lugu, un skate ir kā atskaites punkts par padarīto. Ir arī satraukums pirms skates. Šogad tas ir dubultā, jo skates laikā mums būs arī pirmizrāde.”

Šī gada skati vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs aktieris un režisors Jurģis Spulenieks, Liepājas Neatkarīgā teātra režisore un LNKC amatierteātru konsultatīvās padomes locekle Daina Kandevica.