AktualitātesIzglītība

Noslēgušās pieaugušo izglītības dienas Kurzemē

No 8. līdz 12. aprīlim norisinājās pasākums “Pieaugušo izglītības dienas Kurzemē”, ko organizēja Kurzemes pašvaldības sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu. Pasākuma laikā bija iespēja apmeklēt 18 dažādas pieaugušo izglītības aktivitātes, kurās piedalījās vairāk kā 550 dalībnieki, pulcējot iedzīvotājus no visas Latvijas.

Kuldīgas novada iedzīvotāji bija pieteikušies uz visām attālinātajām nodarbībām un kā pieprasītākās var minēt:

  1. tiešsaistes nodarbību “Kā tikt pie pozitīvas psihiskās veselības? S.A.Ķ.E.R.” Nodarbību vadīja Inta Santa, psiholoģe un pieredzējusi izaugsmes veicinātājā.
  2. Interneta resursu (Canva.com, tulkotāju un citas vietnes) bezmaksas izmantošanas iespējas”. Mācības vadīja Anita Priede, Latvijas Drošāka interneta centra Jauniešu aktivitāšu koordinatore.
  3. iedvesmas sarunuPar dzīvi mainošiem lēmumiem un 365 iespējām, ko nepalaist garām” ar daudzbērnu mammu – Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Inesi Astaševsku.

Klātienes nodarbībā “Mākslīgais Intelekts: Jauna dimensija pieaugušo izglītībā” piedalījās mācību dalībnieki no Kuldīgas, Stendes un Talsiem, kuri uzzināja kas ir mākslīgais intelekts un tā iespējas. Pēc nodarbības notikās neformāla tikšanās novada pieaugušo izglītības īstenotājiem.

Pasākuma rīkotāji pēc izvērtēšanas sarunām atzina, ka pasākums ir veiksmīgi izdevies un ir iecere to pārvērst kā ikgadēju reģionālu aktivitāti.

Pasākumu organizēja Liepājas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra Personības izaugsmes un pilnveides nodaļa sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, Saldus novada Izglītības pārvaldi, Talsu novada Izglītības pārvaldi, Kuldīgas novada Izglītības pārvaldi, Grobiņas Pieaugušo izglītības centru, Tukuma novada Pieaugušo Tālākizglītības centru, Ventspils Digitālo centru, Ventspils augstskolas Mūžizglītības centru un platformu “EPALE” Latvija.