UzņēmējiemRaņķu pagasts

Nemitīgi pielāgoties un meklēt arvien jaunas iespējas

Turpinot tikšanās ciklu ar uzņēmējiem, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska un vietnieks Artis Roberts tikās ar SIA “BiAGRO Latvija” vadītāju Folkeru Hepneru. Uzņēmums ikdienā dod darbu 12 cilvēkiem, vasarā – ap 20, un ir lielākais darba devējs tuvākajā apkaimē.

Vācu izcelsmes uzņēmējs Latvijā saimnieko kopš 2002.gada. Raņķu pagastā ceļa abās malās atrodas divas ražotnes – “BiAGRO”, kur pārstrādā graudus un “Granova”, kur pārstrādā cigoriņus. Uzņēmējs apsaimnieko vairāk nekā divi tūkstoši hektāru aramzemes un mežu Raņķu, Laidu, Snēpeles un Pelču pagastā. Audzē miežus, kviešus, rapsi, auzas un pupas. Cigoriņu audzēšana un pārstrāde apstājusies, samazinoties pieprasījumam, bet uzņēmējs ir atvērts sadarbībai un gatavs atsākt audzēt cigoriņus.

Runājot par izaicinājumiem, F. Hepners min darbinieku trūkumu – pienākot vasaras darbu cēlienam, saimniecībā nepieciešami papildus spēki, taču atrast strādniekus esot ļoti sarežģīti.

Uzņēmējs arī vairāku gadu garumā iesaistās labdarības iniciatīvu atbalstīšanā – sējot Raņķos saulespuķu lauku, aicinot cilvēkus tajos fotografēties un pret ziedojumiem saplūkt saulainos ziedus. Tādējādi dodot atpakaļ labo ne tikai cilvēkiem, bet arī dabai – saulespuķes ir lieliskas apputeksnētājas un barotavas ziemā putniem, kā arī spēj attīrīt gaisu no piesārņojuma.