AktualitātesKuldīgaVecpilsēta

Muzeju nakts pasākumi Kuldīgas novadā

Sestdien, 18. maijā no plkst. 19.00 līdz 24.00, Kuldīgas novadā uz dažādām radošām performancēm, ekspedīcijām, izstādēm un pat disko ritmiem aicinās gadskārtējā “Muzeju nakts.” Šajā dienā muzeji, iestādes un uzņēmumi durvis vērs neierastā laikā – apmeklētājus gaidīs Kuldīgas novada muzejs, Kuldīgas novada dome, Adatu tornis un Dzīvais muzejs. 

Kuldīgas novada muzejs aicina iejusties disko ritmos
“Muzeju naktī” Kuldīgas novada muzejs gaidīs apmeklētājus, Pils ielā 5, no 19.00 līdz 24.00. Gan mazajiem, gan lielajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja baudīt aizraujošas aktivitātes, aplūkot spoguļu atspulgu dažādību, iejusties disko ritmos, kā arī iepazīt muzeja ekspozīcijas un izstādes bez maksas.

Muzeja teritorijā apmeklētāji tiks aicināti tvert atspulgu radīto noskaņu, iejusties DJ Ērika Vilerta disko ritmos, kā arī baudīt uzkodas āra kafejnīcā ar skaistāko skatu pilsētā. Bērnus priecēs karuselis, greizie spoguļi un dažādas aizraujošas aktivitātes. Plkst. 22.00, 22.30 un 23.00 piedāvāsim skatīt gaismas spēles uz muzeja balkona, savukārt plkst. 21.00 interesenti aicināti uz vēsturiskiem faktiem piepildītu ekskursiju pa Kuldīgas vecpilsētu kopā ar Ingrīdu Poli. Tikšanās pie muzeja vārtiem.

Vēsturiskajā Bangertu villā apmeklētāji varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, iepazīties ar pamatekspozīcijām un divām izstādēm – Ilonas Jahimovičas vēsturisko spogulīšu izstādi “Otrā pusē” un muzeja krājuma plakātu izstādi “Plakāts – laikmeta liecinieks”, kā arī baudīt krāšņo skatu uz Ventas rumbu no muzeja balkona. Ekspozīcijas “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gs. sākumā” ziemas dārzā būs iespēja spoguļoties un iemūžināt foto mirkļus.

Kuldīgas novada dome naksnīgās noskaņās
Sestdien, 18. maijā no 19.00 līdz 22.00 apmeklētājiem atvērts būs arī Kuldīgas jaunais rātsnams jeb Kuldīgas novada domes ēka Kuldīgā, Baznīcas ielā 1.  Plkst. 20.00 – ekskursija Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieka Arta Roberta vadībā, bet plkst. 21.00 būs iespēja iepazīt Kuldīgas jaunā rātsnama pulksteņa stāstu kopā ar domes pulksteņmeistaru Arnoldu Piziku. Par muzikālo noformējumu visa vakara garumā rūpesies aktieris Kārlis Neimanis.

“Muzeju naktī” durvis vērs Kuldīgas Adatu tornis
“Muzeju naktī” Kuldīgas Adatu tornis (Liepājas ielā 37) apmeklētājus gaidīs no plkst. 19.00 līdz 23.00, aicinot iepazīt aizraujošo ekspozīciju par adatas vēsturi, izbaudīt skatu pār Kuldīgu no jumta platformas un piedalīties atjautības uzdevumos.

Piedalies aizraujošā ekspedīcijā pa Kuldīgas “Alekšupīti”
Kuldīgas tūrisma informācijas centrs “Visit Kuldiga” plkst. 22.30 aicina uz Krēslas ekspedīciju Alekšupītē. Cena 20Eur/personai. Cenā ietilpst: ūdensnecaurlaidīgs kombinezons, ekspedīcijas vadītājs, karstais dzēriens. Pulcēšanās vieta – Kuldīgas vecais rātsnams. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 29334403.

Apmeklētājus gaida “Dzīvais muzejs”
Muzeju naktī Kuldīgas vecpilsētas sirdī durvis no plkst. 19.00 līdz 21.00 vērs “Dzīvais muzejs”, Jelgavas ielā 2. Muzejs vedīs cauri neparastiem vēstures līkločiem un piedāvās iepazīt senās Kuldīgas stāstu. Muzejā ar hologrammu, skaņas efektu un citu interaktīvu elementu palīdzību ir iespēja ceļot atpakaļ laikā un izdzīvot vēstures lapas puses, pilnas ar prieku, bailēm, šausmām un panākumiem. Ieeja muzejā pret ziedojumiem.

“Muzeju naktī” atvērs Līvijas Rezevskas izstāžu zāli
Līvijas Rezevskas izstāžu zāle jauno sezonu sāk ar talantīgā 13 gadus vecā mākslinieka Marata Dzjubenko darbu izstādi. Izstāžu zāle būs atvērta līdz pusnaktij.

Iepazīsti seno Kuldīgas pili
Sestdien, 18. maijā plkst. 19.00 skvērā pie kafejnīcas “Riverside”, Kuldīgā tiks atklāts vides stends, kas ar papildinātās realitātes palīdzību ļaus ieraudzīt senās Kuldīgas pils apprises. Projekts izstrādāts SIA Arhitektoniskās izpētes grupai SIA, http://www.AIGsia.lv sadarbojoties ar virtuālās platformas uzturētāju Biedrībai ART+, https://artplus.app/ un Kuldīgas novada pašvaldību.