IzglītībaIzglītības projekti

MŪSU LATVIJAS SKOLAS SOMĀ – iepazīšanās ar digitālo pasauli

Izmantojot programmas “Latvijas Skolas soma” piedāvājumu, 27.martā Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 5.-9.kl. skolēni devās uz Ventspili, lai apmeklētu Ventspils  Digitālo centru Zinātnes centrā VIZIUM un uzzinātu daudz jauna un interesanta.

Ventspils Digitālais centrs, atbilstoši programmas “Latvijas skolas soma“ nostādnēm, sagatavojis vairākas tehniski radošās audiovizuālās darbnīcas. Mēs apmeklējām trīs no tām: digitālā video darbnīcu, digitālā foto darbnīcu un 3D mākslas darbnīcu.

Skolēni, darbojoties ar atbilstošām 3D programmām vai rīkiem, veidoja savus oriģinālus 3D mākslas darbus, modelēja sev mājas un to iekārtojumu  u.tm. Aplikācijā bija daudz visādi interjera paraugi. Kā atzīst Elīna un Estere O. no 8.kl., tas noteikti noderēs nākotnē, plānojot savu dzīvesvietu. Kalvim (7.kl.) viss patika, jo iepazina lietotni, ar kuras palīdzību no fotoattēliem var veidot fotomontāžu un pat video. Alekss atzina, ka nodarbības vadītāja visu ļoti labi paskaidroja. Bija tik interesanti, ka vēlētos vēlreiz nodarboties.

Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, atbilstošas programmas un rīkus, izveidojām savus oriģināldarbus par kādu sev interesējošu tēmu. Interesanti bija veidot pašiem savus attēlus un atdzīvināt tos. Un noslēgumā pašu radītais (lielākai daļai)  digitālais mākslas darbs nokļuva katra īpašumā elektroniskā formātā!

Pēc radošajām nodarbībām apmeklējām arī VIZIUM ekspozīcijas zāli, kur izzinot, atklājot, priecājoties un aizraujošā veidā darbojoties, apguvām jaunas un noderīgas zināšanas un pat piedalījāmies virtuālos ceļojumos. Paldies “Latvijas skolas somai” par apmaksāto ekskursiju, paldies skolotājai Agnesei Ozoliņai par noorganizēto braucienu.

Vai nav brīnišķīgi?

Ceļojumā piedalījās un jaunus iespaidus guva un apkopoja Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas
jaunie korespondenti.