AktualitātesUzņēmējiem

Mūsdienīgi pakalpojumi vēsturiskā vidē – uzņēmējs Artis Rozītis vecpilsētas namiem dod jaunu elpu

Uzņēmēja Arta Rozīša vārds mūsu novada iedzīvotājiem ir ļoti labi pazīstams – viņš ir Stafenhāgena nama īpašnieks, restorāns “Bangert’s” līdzīpašnieks, hotel “Sīmanis”, bārs – klubs “Stenders”, “Stender’s Pica” picēriju tīkla, Baznīcas ielas apartamentu īpašnieks, amatnieks, motobraucējs un arī mūziķis.

Turpinot tikšanās ciklu ar Kuldīgas novada uzņēmējiem, domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, vietnieks Artis Roberts uz sarunu aicināja A. Rozīti, lai pārrunātu uzņēmēja redzējumu par novada izaugsmi un uzņēmējdarbības vides stiprināšanas iespējām.

A.Rozītis ir kuldīdznieks – šeit dzimis un audzis, kā arī turpina savas dzīves gaitas. Viens no pirmajiem uzņēmējiem Kuldīgā, kurš savu biznesu uzsāka viesmīlības jomā, pirms vairāk nekā 20 gadiem, atverot bāru – klubu “Stender’s”. Katrā Arta radītajā uzņēmumā īpaša nozīme ir viņa sirdslietai – vēsturisko vērtību saglabāšana ēkās, interjerā un detaļās. Ar uzņēmēja meistarīgo pieskārienu vairāki Kuldīgas vecpilsētas nami raduši jaunu elpu – saglabājot vēsturiskās vērtības, tajā tiek sniegti mūsdienīgi pakalpojumi.

Uzņēmējā darbošanās sfēras ir plašas. Kuldīgā A. Rozītis nodarbojas ar viesmīlības biznesu, būvniecību, atjauno ēkas, veic restaurāciju. Taču lielākā un plašākā nodarbošanās sfēra ir Ēdināšanas bizness – Stender’s picērijas, restorāns “Bangert’s” un arī izbraukuma ēdināšana.

Stender’s picērijas darbojas Kurzemes reģionā jau vairāk kā 20 gadus – Kuldīgā, Saldū, Talsos un Ventspilī, kur savu tirgu ir iekarojušas uz palikšanu. Kā jau klusajā sezonā, vairāk cilvēku aktivitāte jūtama brīvdienās, taču sākoties tūrisma sezonai gaidāms cilvēku pieplūdums arī no ārvalstu tūristiem. Restorāns “Bangert’s” tiek pozicionēts kā brīvdienu un svētku restorāns, vasarā to rezervē dažādiem pasākumiem it sevišķi kāzām, bet klusajā sezonā tiek rīkoti muzikālie vakari, kuri ir plaši apmeklēti. Viesmīlības un ēdināšanas nozarē kopumā sezonas laikā tiek nodarbināti ap 100 darbiniekiem.

Uzņēmējs Kuldīgas novada domes pārstāvjiem izrādīja viesnīcas “Sīmanis” telpas, kurās pēc restaurācijas no 2022. gada tiek uzņemti un izmitināti viesi. Viesnīca atrodas Kuldīgas pilsētas centrā, tajā ir 6 numuriņi ar 13 gultas vietām, taču ir iespēja izmitināt līdz 30 cilvēkiem. Apartamentus pēdējā laikā pieprasījuši nelieli uzņēmumi kooperatīvajiem pasākumiem, pārsvarā no Rīgas. Tad viņiem tiek piedāvāta arī neliela kultūras programmas, tādējādi iepazīstinot ar mūsu pilsētu.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī dažādi aktuālie jautājumi saistībā ar pilsētas attīstību, infrastruktūras projektiem, tūrisma un kultūras dzīves aktualitātēm. Uzņēmējs uzsver, ka ir svarīgi sadarbība ar pašvaldību, ka viens otru sadzird un tiek ņemtas vērā arī uzņēmēju vajadzības.