AktualitātesVeselībaĒdoles pagasts

Mazo pacientu Drosmes kastei saziedo vairāk kā 700 eiro

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā Ēdoles Kultūras nama rīkotajā labdarības koncertā “Sasildi sirsniņu”, kurā ieeja bija pret ziedojumiem Kuldīgas slimnīcas mazajiem pacientiem, tika savākti 7 74 eiro. Līdzekļi tiks izmantoti, lai papildinātu mazo pacientu Drosmes kasti.

Ēdoles kultūras nama rīkotais labdarības koncerts “Sasildi sirsniņu” ir dziļi cilvēcisks un aizkustinošs notikums, kurš ik gadu Ēdoles pagastā tiek rīkots gan kā Baltā galdauta svētku koncerts Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, gan kā labdarības pasākums bērnu atbalstam.

Jau otro gadu tas notika, lai iepriecinātu bērnus, kuri veselības likstu dēļ ir nonākuši Kuldīgas slimnīcā. Tā laikā tika saziedoti 774 eiro. Nauda tiks izlietota, lai papildinātu mazo pacientu Drosmes kasti.

“Drosmes kaste patiešām ir kā brīnumlīdzeklis, jo saņemot mazo dāvaniņu no tās, bērns kļūst priecīgs, aizmirstot par sāpīgo procedūru vai nepatīkamo izmeklējumu. Bērna pozitīvās emocijas iedvesmo arī mūs mediķus!” sakot paldies par saziedotajiem līdzekļiem un brīnišķīgo koncertu, klātesošajiem sacīja Kuldīgas slimnīcas pediatre Ilze Pūpoliņa.

Koncertu sniedza Ēdoles un tuvāko kaimiņu pagasta pašdarbnieku kolektīvi, kā arī ciemiņi no Dienvidkurzemes novada. Tie bija Ēdoles kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Stārķēni” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mudurs”, Ēdoles jauktais vokālais ansamblis “Vēja balsis” un Sandra ar meitām, Alsungas mūzikas skolas Ēdoles filiāles instrumentālais ansamblis, Īvandes vokālais ansamblis “Stīgas”, Alsungas kapela “Alšvangas spēlmaņi”, Snēpeles kapela “Kā ir, tā ir” un Gunita un Artis no Ulmales. Koncerts bija mākslinieciski veidots, caurvijot visus bērna attīstības posmus, uzsverot rūpes par bērna vajadzībām katrā no tiem.

Pateicoties pasākuma “Sasildi sirsniņu” dalībnieku un apmeklētāju atsaucībai iepriekšējā gadā, mazajiem pacientiem nodaļā tika sagādāti gultas veļas komplekti ar bērniem draudzīgu dizainu. Tie tika speciāli šūti izvēloties vislabāko, viskvalitatīvāko audumu un raugoties, lai auduma dizains saskan ar sienu noformējumu palātās. Bērna vajadzībām atbilstoša vide ir svarīgs emocionālās drošības avots, atrodoties slimnīcā. Savukārt Drosmes kastes mērķis ir iepriecināt mazo pacientu, lai novērstu uzmanību no veicamajām procedūrām un ar mazu dāvaniņu uzslavētu par pacietību vai nomierinātu, ja procedūra bijusi sāpīga.

Sakām sirsnīgu paldies ikvienam, kurš sniedzis atbalstu, lai Kuldīgas slimnīcas mazo pacientu atveseļošanās laiku padarītu priecīgāku. Jo prieks ir vislabākais ārsts!