AktualitātesPašvaldībaVeselība

“Mārtiņsala” atklāj peldsezonu; darbu sāk glābēji

Piektdien, 26. maijā, Kuldīgas novada oficiālajā peldvietā “Mārtiņsalā” sākusies peldsezona un darbu uzsākuši glābēji. Katru dienu no plkst. 10:00 līdz 22:00  glābēji uzraudzīs peldvietu, lai atpūtnieki neapdraudētu savu un citu dzīvību, nodrošinās sabiedrisko kārtību un nepieciešamības gadījumā sniegs pirmo medicīnisko palīdzību.

Ventas upes peldvieta “Mārtiņsala” šogad saņēmusi Zilā karoga programmā īstenotās Nacionālās peldvietu kvalitātes sertifikāta atzinības zīmi, kas apliecina – ūdens kvalitāte ir laba. To apstiprina arī Veselības inspekcijas maija sākumā veiktās sezonas pirmās ūdens kvalitātes pārbaudes 59 oficiālajās Latvijas peldvietās, tai skaitā peldvietā “Mārtiņsala,” kur visi rādītāji atbilst kvalitātes prasībām.

Peldsezonas laikā ūdens kvalitāti  uzraudzīs Veselības inspekcija un arī pašvaldība pēc savas iniciatīvas veiks mērījumus. Rūpes par vidi ir kopdarbs, tāpēc aicinām Kuldīgas novada iedzīvotājus un pilsētas viesus kopīgiem spēkiem rūpēties par ūdens tīrību “Mārtiņsalā” – ievērot higiēnas prasības peldvietā, kā arī tās tuvumā nevest dzīvniekus.

Šogad peldsezona ilgs līdz 15. septembrim