Aktualitātes

Mākslīgais Intelekts – praktisks un neaizvietojams palīgs ikdienā

Kopš 2024. gada marta, Kuldīgas Digitālo Inovāciju centrā (KDIC) pēc Arta Gustovska un Toma Girvaiša iniciatīvas ir ieviesta svaiga vēsma pieaugušo izglītībā. Mākslīgais intelekts(MI), kas agrāk šķita tāls un nesasniedzams, tagad ir kļuvis par ikdienišķu digitālo palīgu ikvienam pašvaldības darbiniekiem, iedzīvotājam un uzņēmējam. Tas viss šobrīd un nākotnē ir par to, kā ietaupīt resursus t.sk. laiku, darbu, elektrību, u.c., kā arī – kā efektīvāk dzīvot un strādāt. Pielietojot MI darbinieks veic darba uzdevumu par 37% ātrāk un par 28% efektīvāk.

Katru dienu ienāk jaunumi tehnoloģijās. Ja kādreiz tas katram šķita sarežģīti,- tad šodienas tendence – viss kļūst arvien vienkāršāks un pieejamāks lietotājam, īpaši ar MI palīdzību. KDIC piedāvā daudzveidīgas apmācības, kas ļauj dalībniekiem iepazīties ar Mākslīgā intelekta praktiskiem piemēriem un pielietojumiem. Apmācību kursi skar tādas tēmas kā satura pielāgošana, datu analīze, procesu optimizācija, personalizētu pieredžu izveidošana, video satura veidošana, projektu rakstīšana u.c. Šāda pieeja ļauj veicināt efektīvāku un produktīvāku darba vidi, kas ir atbilstoša mūsdienu tehnoloģiju prasībām.

Vairākas grupas, tostarp pašvaldības projektu speciālisti un vadītāji, mārketinga nodaļa u.c. jau ir izgājušas šīs apmācības un piedalījušās KDIC radītajā digitālajā ekosistēmā, kuras mērķis ir izveidot stabilu zināšanu bāzi gan Kuldīgā, gan arī plašāku Kurzemes ekosistēmu.

Aicinām jūs pievienoties mūsu iniciatīvai un izprast Mākslīgā intelekta potenciālu. KDIC ir atvērts visiem, kas vēlas uzlabot savas prasmes un paplašināt zināšanas, lai nākotnē strādātu gudrāk un efektīvāk. Tā ir iespēja ne tikai ietaupīt resursus, bet arī radīt jaunas iespējas ikvienam, kas ir gatavs mācīties un augt kopā ar mums. Mākslīgais intelekts ir šeit, lai palīdzētu mums skatīties uz pasauli plašāk — un Kuldīga ir vieta, kur šīs zināšanas top dzīvesveids.