AktualitātesPašvaldība

Mainīsies Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļu maksa

Līdz ar darba spēka un pakalpojumu izmaksu pieaugumu, no 2024. gada 1. aprīļa mainīsies maksa par uzturēšanos Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļās –  Skrundā, Valtaiķos un Kuldīgā. Daļu no sadārdzinājuma Kuldīgas novada iedzīvotājiem turpinās segt pašvaldība – tā februāra domes sēdē lēma deputāti.

Uzturēšanās  aprūpes nodaļā Kuldīgā turpmāk diennaktī personai būs 43,90 eiro diennaktī, aprūpes nodaļā “Valtaiķi” 33,90, bet aprūpes nodaļā Skrundā cena pieaugs no 35 līdz 38,90 eiro diennaktī.

Slimnīcas faktiskās izmaksas ir lielākas, tāpēc pašvaldība Kuldīgas novadā deklarētajiem senioriem ar dotāciju 5 eiro diennaktī līdzfinansēs uzturēšanos pansionātos Skrundā un Valtaiķos, bet klientiem, kuri ievietoti Kuldīgas nodaļā ievietoti līdz 2022. gada 31. decembrim, tie būs 7 eiro diennaktī. Šim mērķim 2024. gada budžetā tiek plānoti 200 tūkstoši eiro.

“Ņemot vērā augošās izmaksas, iedzīvotāju maksātspēju un pašvaldības budžeta iespējas, mēs rūpīgi vērtējām, kas būtu atbalstāms slieksnis cenu palielinājumam. Pansionātos lielākā daļa klientu ir  mūsu novada iedzīvotāji,  tāpēc no pašvaldības budžeta līdzfinansēsim maksu Kuldīgas novadā deklarētajiem senioriem par uzturēšanos pansionātā,” saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

No visām ilgstošās sociālās aprūpes pakalpojumu izmaksām lielākā daļa jeb gandrīz 75% ir personāla un darba spēku izmaksas. Tāpēc sadārdzinājumu veido ievērojamais izmaksu pieaugums darba spēkam, kas saistīts ar minimālās algas izmaiņām un veselības aprūpes darbinieku atalgojuma kāpumu, ēdināšanas pakalpojumu sadārdzinājums,  kā arī infrastruktūras uzturēšanas izmaksas.

Kuldīgas slimnīcas paspārnē darbojas trīs novada pansionāti – Kuldīgā, Skrundā un Rudbāržu pagastā, sniedzot mūsdienīgus ilgstošas aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.  Šobrīd pansionātos kopumā ir 121 vieta, no tām 50 vietas ir Kuldīgā, 45 vietas – Valtaiķos un 26 vietas – Skrundā.