AktualitātesJaunumi

Mācās, kā ierīkot vecpilsētas dārzus

8. februārī Kuldīgas restaurācijas centrs pulcējās Kuldīgas vecpilsētas iedzīvotāji un citi interesenti, lai gūtu ieskatu un diskutētu par dārziņu ierīkošanas iespējām vecpilsētas namu pagalmos.
Pasākuma laikā Kuldīgā dzīvojošās mākslinieces, scenogrāfe Kristine Abika interesentiem izklāstīja par krāsām un kompozīciju dārzā, kā arī māksliniece dalījās savos iespaidos par dārziem Zviedrijā. Noslēgumā dalībnieki piedalījās diskusijā par dārzu ierīkošanu vecpilsētas teritorijā.
Šī bija pirmā tikšanās reize un tuvākā nākotnē jau plānotas nākamās darba grupas par dažādām tēmām saistībā dārziem, piemēram, sensorie dārzi, permakultūras dārzi, kā arī jomas speciālisti dos ieskatu kādus augus labāk izvēlēties mūsu klimatiskajiem apstākļiem.
Kuldīgas restaurācijas centra pagalmā 2023. gadā tika ierīkots tradicionāla dārza piemērs. Tas simboliski sadalīts trīs daļās, kas atspoguļos regulāru virtuves un garšaugu dārzu; daļēji regulāru puķu un tējas dārzu; kā arī neregulāru priekšdārzu Mazās upes ielas malā.
Tuvā nākotnē jau izdomāti projekti, kurus realizēt, radot skaistas un sakoptas vietas. Kā arī ir vēlme realizēt vecpilsētas dārzu maršrutu, kurā ikviens varēs doties un izbaudīt vecpilsētas apstādījumus un pagalmiņus, sajust smaržas un krāsas.