AktualitātesUzņēmējiem

LTRK “Biznesa klubā” Kuldīgā runās par Vēja enerģijas attīstību

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību organizē Biznesa klubu “Vēja enerģijas attīstība Kurzemes reģionā”, 3. aprīlī plkst. 13:00, Kuldīgas Mākslas namā, Kuldīgā!

Pilna pasākuma programma un reģistrācija pieejama šeit. https://ej.uz/ltrk-biznesa-klubs-kuldiga-2024

Biznesa kluba pasākuma mērķis ir veicināt izpratni par vēja enerģijas attīstības potenciālu Kurzemes reģionā un tā ietekmi uz ekonomiku, vidi un sabiedrību.

Pasākums ir īpaši aktuāls uzņēmējiem, valsts un pašvaldību pārstāvjiem, nozaru ekspertiem un Kurzemes novada iedzīvotājiem, sniedzot iespēju iedziļināties tēmā par vēja enerģijas attīstību Kuldīgas novadā un Kurzemē kopumā, t.sk., pastāvošiem vides risku aspektiem, finanšu perspektīvām un investīciju atdevi, valsts atbalsta un atvieglojumu iespējām, sabiedrības un uzņēmējdarbības interešu sabalansēšanu un citām saistām apakštēmām.

Biznesa klubs sastāv no 2 daļām:

  1. daļa seminārs “Vēja parku pienesums Latvijas un Kurzemes ekonomikai”

Ar zināšanām un viedokli dalīsies Klimata un enerģētikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Irbe, Vēja enerģijas asociācijas padomes priekšsēdētājs Gatis Galviņš, Valsts vides dienesta atļauju pārvaldes būvniecības un attīstības departamenta direktore Dace Rudusa, AS “Sadales tīkls” valdes loceklis Vīgants Radziņš, Attīstības finanšu institūcijas Altum uzņēmumu energoefektivitātes eksperts Arnis Dzalbs, “Kuldīgas attīstības aģentūra” vadītājas vietnieks Kaspars Rasa un SIA “Ignitis Renewables Latvia” vadītāja Baiba Lāce.

  1. daļa diskusiju panelis “Vēja enerģijas attīstība Kurzemes reģionā – iespējamie risinājumi un izaicinājumi mājsaimniecībām un uzņēmumiem”

Šajā daļā norisināsies interaktīva paneļdiskusija par vēja enerģijas izmantošanas plusiem un mīnusiem, ņemot vērā gan tehnoloģiskos aspektus, gan esošo valsts atbalstu. Diskusiju panelī paredzēta Kurzemes uzņēmēju viedokļu izzināšana saistībā ar vēja ģeneratora iegādi un izmantošanu, sniedzot praktisku skatu uz to, kā vēja enerģija var kalpot kā ilgtspējīgs avots elektroapgādē.