AktualitātesBūvvalde

Lepojamies! Novadnieces suminātas konkursā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”

11. jūlija vakarā Siguldā notika foruma “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2023” laureātu apbalvošana – sveiktas dāmas, kuras sniegušas īpašu ieguldījumu arhitektūras, dizaina un būvniecības procesos valstī vai ārpus tās un piedalījušās pilsētu, ēku vai dizaina tapšanas procesu realizēšanā, veicināšanā vai pasūtīšanā.

Lepojamies, jo laureātu vidū kategorijā “Sieviete – Arhitektūras veicinātāja” šogad sveiktas divas novadnieces – Kuldīgas novada būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone un Lēnu muižas saimniece Liena Zvīdriņa.

Janas Jākobsones ieguldītas darbs pie Kuldīgas vecpilsētas vēsturiskā mantojuma saglabāšanā ir nenovērtējams  – viņas entuziasms Kuldīgai un visai Latvijai atnesis pasaules atzinību – Kuldīgas vecpilsētas 2023. gada septembrī iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Savukārt Liene Zvīdriņa ieguldījusi lielu darbu, lai atjaunoto seno Lēnu pili Nīkrāces pagastā, kas ir ne tikai kā neliela viesnīca, bet arī vieta kāzām, dzimšanas dienām un korporatīviem pasākumiem.

Forumu “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” organizē biedrība  “Building Design and Construction Council”, tas norisinājās astoto gadu un balvas pasniegtas sešas nominācijās: “Sieviete dizainere”, Sieviete dizaina veicinātāja”, “Sieviete arhitekte”, “Sieviete arhitektūras veicinātāja”, “Sieviete būvniece” un “Sieviete būvniecības veicinātāja”.