AktualitātesPagasti

No 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs”. Mācībās kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā. Lai pilnveidotu un stiprinātu spēju veikt uzdevumus valsts apdraudējuma gadījumā,  mācībās plānota sadarbība ar Aizsardzības ministriju un tās padotības iestādēm, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī vairākām pašvaldībām un komersantiem.

Mācību laikā visā Latvijas teritorijā, tostarp pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārā tehnika. Mācību ietvaros Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi, tostarp zemā augstumā.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi dažādos Latvijas novados Nacionālo bruņoto spēku vienību  sociālo tīklu kontos un tīmekļa vietnē www.mil.lv. Tālrunis informācijai +371 28637064.