AktualitātesUzņēmējiemPadures pagasts

Laimdotas – spēcīgas ģimenes saites spēcīgā uzņēmumā

“Lietas notiek tikai darot” – tāds ir SIA “Laimdotas” vadītāja Guntara Pirtnieka moto. Kopā ar dēliem Klāvu un Mārci, izveidots stabils ģimenes uzņēmums, kurš jau vairāk kā 30 gadus darbojas kokapstrādes nozarē.

Uzņēmējdarbība aizsākās nelielā galdnieku darbnīcā Kuldīgā, kas apkalpoja klientus tuvējās pilsētās. Galdnieku prasmes, augstā produktu kvalitāte un Guntara vēlme investēt attīstībā ātri piesaistīja jaunus klientus – gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

Šobrīd SIA “Laimdotas” darbojas Padures pusē, ir mūsdienīgs uzņēmums, kas turpina investēt attīstībā, būvējot jaunas ražotnes un iegādājoties arvien efektīvākas kokapstrādes iekārtas. Uzņēmums ražo dažādus līmēta koka un žāvētus galdniecības materiālus, kā arī ekskluzīvas mēbeles pēc dizaineru specifikācijas. Pēdējo divu gadu laikā attīstībā un jaunu iekārtu iegādē ieguldīti vairāk nekā 4.5 miljoni eiro. Nākotnes plānos ir iecere izvērst kurināmā ražošanu.

Pie uzņēmējiem viesojas Kuldīgas novada domes vadība – priekšsēdētaja Inese Astaševska un vietnieks Artis Roberts, lai pārrunātu ieceres un izaugsmes plānus.  “Laimdotas” nodarbina līdz pat 60 darbiniekiem, no kuriem lielākā daļa ir novadnieki, kas šeit strādā jau kopš uzņēmuma dibināšanas dienas. “Mēs strādājam klientiem, kuri meklē dabisku materiālu mūžīgo skaistumu un kvalitatīvus risinājumus, kuros dominē unikalitāte un izsmalcinātība. Pasaulē, kurā valda rūpnieciskā ražošana, piedāvājam personalizētu pieeju klientu vajadzībām un viņu mājām.” Savas vērtības iezīmē uzņēmēji.

“Laimdotas” produkcija savus klientus atrod kā Latvijā, tā ārpus mūsu valsts robežām – Vācijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Skandināvijas valstīs  Runājot par izaicinājumiem, uzņēmēji min, ka nereti darbu apgrūtina birokrātija, kas jūtama valstiskā līmenī. Arī pēdējo gadu svārstības kokapstrādes tirgū. Tai pat laikā Pirtnieku ģimene ar pozitīvu iedvesmu raugās uz 2025. gadu, cerot, ka tas būs stabilāks kā iepriekšējie.

“Gandarījums, ka mums novadā ir stipras ģimenes – uzņēmēji vairākās paaudzēs, kas rāda piemēru un iedvesmo arī citus. Priecējos par ikvienu uzņēmēji, kas mērķtiecīgi, ambiciozi, kvalitatīvi, ar rūpīgu pieeju pret dzīvi un apkārtējo vidi, strādā mūsu novada un iedzīvotāju labā. Esmu lepna par to, ko darāt.” Tiekoties ar “Laimdotu” saimniekiem teica I. Astaševska.