AktualitātesKurmāles pagasts

Kurmālē atklāj Ēvalda Valtera piemiņas istabu

Ar sirsnīgiem atmiņu stāstiem, dziesmām un dzejas rindām, 2.aprīlī – Ēvalda Valtera 130. dzimšanas dienā, Kurmāles pagastā svinīgi atklāta tautā mīlētajam aktieriem veltītā piemiņas istaba.

Tā aktiera dzimtajā pusē ierīkota pēc dēla Raita Valtera iniciatīvas. Uz Kurmāles pagastu atceļojusi Ēvalda Valtera un viņa sievas Veras Gribačas-Valteres iespaidīgā bibliotēka – aptuveni 4000 grāmatu, mēbeles, gleznas, mūzikas instrumenti, dokumenti un citas vērtīgas lietas. Lielu darbu piemiņas istabas izveidošanā ieguldījusi pagasta vēstures pētniece Aina Sļisarenko. Palīdzīgu roku pielikuši visi pagasta pārvaldes darbinieki ar pārvaldes vadītāju Daci Gūtmani priekšgalā.

“Mēs esam lepni, ka mūsu pagastā ir dzimis tāds cilvēks, kā Ēvalds Valters. Kādreiz kāds ir teicis, ka viss notiek tā, kā tam ir jānotiek, pat ja notiek pavisam citādāk. Un tieši tā ir arī šajā reizē –  dažādu notikumu virkne ir atvedusi atpakaļ Valterīša piemiņas lietas uz Kurmāles pagastu, kur viņš ir dzimis. Mēs priecājamies, ka šī būs vieta, kur pieminēt un atcerēties Ēvaldu Valteru, kā arī iepazīt viņa personību. Tad kad piezvanīja Raits un piedāvāja, vai Kurmāles pagastā gribam izveidot piemiņas istabu, protams, ka mēs bijām ļoti priecīgi un pagodināti.” saka D. Gūtmane.

“Esot šodien šeit klāt, rodas pilnīga un absolūta sajūta, ka visām labām lietām pienāk īstais laiks un īsta vieta. Šeit ir izdevies lieliski radīt klātesamības un laika sajūtu. Tā vien gribas atvērt šīs grāmatas, apsēsties un palasīt. Paldies par mums uzticētajiem dārgumiem. Varu apgalvot, ka Daces Gūtmanes pārvaldībā viss tiks uzraudzīts godam. Mūsu mīļajam māksliniekam vienmēr būs īpaša vieta Kuldīgas novada iedzīvotāju sirdīs.” Tā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Pasākuma laikā sanākušos ar dziesmu “Dzīvīte, Dzīvīte” priecēja aktiera teātra krustdēls Jānis Paukštello, kuru uz Ēvaldam Valteram piederējušā flīģeļa pavadīja viņa dēls Raits Valters.

Ēvalds Valters dzimis 1894. gada 2. aprīlī Kuldīgas apriņķa Planīcas pagasta “Egleniekos”. Kuldīgā viņš pavadījis bērnību, pabeidzis skolu un uzsācis pirmās darba gaitas, tāpēc pilsēta līdz pat mūža galam ieņēma īpašu vietu aktiera sirdī.

Pirms doties apskatīt Ēvalda Valtera piemiņas istabu, aicinām sazināties ar Kurmāles pagasta pārvaldi pa tālruni 63361134 vai 23372735.