AktualitātesBūvvalde

Kuldīgas Vecpilsētas dārzs saņem ilgtspējas balvu un nosvin mantojuma dienu

19./20. gadsimta stilistikā veidotais un senatnīgās tradīcijās iekoptais Kuldīgas Vecpilsētas dārzs, kas izveidots Restaurācijas centra pagalmā (Baznīcas 30) ieguvis 2. vietu kategorijā Ilgtspējīgākais labiekārtojums Baltijas ilgtspējas balvas arhitektūrā, būvniecībā un dizainā konkursā.

“Lepojamies, ka mūsu sākotnējā iecere sakārtot restaurācijas centra pagalmu, iedvesmojusi radīt brīnišķīgu tradicionāla dārzu piemēru Kuldīgas vecpilsētā. Dārzs radīts,  lai iedvesmotu pilsētas un apkaimes iedzīvotājus, kā arī Kuldīgas viesus radoši veidot un iekopt savus pagalmus. Paldies Lauku atbalsta dienesta LEADER programmai par finansiālo atbalstu, pašvaldībai par atbalstu idejas realizācijai, īpašs paldies Artim Robertam, Dacei Jansonei, paldies projektētājam Aldim Orniņam, dārza ierīkotājai Ritai Ķirkei un amatniekiem Uldim Ozolam un Mihailam Sivuhinam.” Saka restaurācijas centra vadītāja Ilze Zariņa.

Sestdien, 7. septembrī, Eiropas Savienības mantojuma dienu svinības  Vecpilsētas dārzs aicināja uz pasākumu visai ģimenei “Dārzs runā.” Tajā franču kultūras zinātāja Dita Podskocija aicināja iepazīt dārzu kultūru vēsturisko piļu teritorijās, Kārlis Rudra ar dažādiem pasaules mūzikas instrumentiem, etniskiem motīviem un bītiem ieskandināja dārza īpašo atmosfēru.

Bija iespēja iesaistīties vides izziņas darbnīcās, iepazīstot dārzu un tā iemītniekus, māksliniece Kristīne Šimpermane mudināja apgūt smalko botānisko zīmējumu darināšanu ar akvareļu krāsām, savukārt scenogrāfe Kristīne Abika ierādīja, kā veidot elegantas dekoratīvas kartītes, izmantojot dažādus augus, bet dārzniece Solveiga Zīle sniedza padomus par saules un ēnas dārziem piemērotiem augiem, kā arī dalīsies pieredzē par ziemciešu audzēšanu.