AktualitātesRendas pagasts

Kuldīgas un Talsu novados notiks Zemessardzes mācības

Foto: no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīva

No 4. līdz 6. augustam un no 11. līdz 13. augustam Kuldīgas novada Rendas pagastā un Talsu novada Ģibuļu pagastā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes zemessargu mācības, kuru laikā tiks pārbaudīta kājnieku vada līmeņa vienības gatavība veikt dažādu kaujas un mācību uzdevumus, pietuvinot tos kaujas apstākļiem, un nodaļas komandieru spēja patstāvīgi vadīt kājnieku nodaļas personālu vada sastāvā. Mācību uzdevumi tiks veikti gan  diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus. Regulāro iepriekš plānoto mācību laikā karavīri un zemessargi uzlabo gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un pilnveido  kā individuālās, tā kolektīvās iemaņas.

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži”, Kuldīgas un Talsu novadu pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Lai iestātos Zemessardzē – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Vairāk informācijas par Zemessardzi tīmekļvietnē www.zs.mil.lv

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Rendas un Ģibuļu pagastos tiks izmantota mācību munīcija, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pa autoceļiem Rendas un Ģibuļu pagastos iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas un Talsu novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.